Każdy pojazd silnikowy, którym chcemy poruszać się po polskich drogach musi spełniać pewne normy i musi posiadać ważne ubezpieczenie. Tyczy się to jednak nie tylko pojazdów sprawnych. Jeśli posiadamy zarejestrowany samochód, który leży w częściach w naszym garażu to również konieczne jest zachowanie ciągłości w opłacaniu ubezpieczenia OC. Rozwiązaniem może być wyrejestrowanie pojazdu w oparciu o dokument potwierdzający złomowanie. 

Polecane firmy złomujące samochody 

auto złom starachowiceW niektórych przypadkach może zdarzyć się tak, że nasz samochód nie będzie nadawał się do remontu. W takich przypadkach pozostaje nam w zasadzie dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest próba sprzedaży naszego samochodu. Niekiedy jednak znalezienie chętnego kupca bywa naprawdę trudne a czas do końca ubezpieczenia ciągle nam się skraca. W związku z tym wielu posiadaczy takich samochodów ostatecznie decyduje się na ich złomowanie. Takie rozwiązania pozwalają na uzyskanie dokumentu na podstawie którego będziemy mogli nasz samochód wyrejestrować w odpowiednim Wydziale Komunikacji. Złomowaniem pojazdu zajmują się obecnie tysiące firm działających w naszym kraju. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest auto złom Starachowice zaliczają się do jednego z miast, w którym firm złomujących auta możemy znaleźć nawet kilka. Firmy te bardzo łatwo możemy zlokalizować poprzez Internet. Często posiadają oni własne strony internetowe, na których umieszczane są najcenniejsze dla nas informacje. 

Wiele samochodów przeznaczonych do złomowania nie nadaje się nawet do tego by wyjechać nimi z podwórka. Dla wspomnianych wcześniej firm nie jest to jednak żaden problem. Pracownicy takich firm przyjadą na nasze podwórko z lawetą oraz odpowiednimi wyciągarkami. Na miejscu zostanie spisany również odpowiedni protokół złomowania pojazdu. 

Related Posts