Warto byłoby mieć mechanizm, który włącza urządzenia o zmierzchu i włącza je o świcie. Tego typu mechanizmy nie muszą mieć stałego dostępu do światła naturalnego, a punkty przełączania i wyłączania są obliczane dla każdego dnia osobno, w zależności od danych, które wcześniej zostały zaprogramowane przez nas.

Do czego służy zegar astronomiczny?

zegary astronomiczneTakie zegary są bardziej dokładne i niewrażliwe na zewnętrzne zakłócenia, takie jak zachmurzenie, błyskawice lub inne źródła światła. Spektrum zastosowań takich zegarów jest rozległe. Używa się ich do kontroli oświetlenia ulic, parków, placów i oświetlenia budynków historycznych i instytucjonalnych. Ponadto, są wykorzystywane w oświetleniu domów, ogrodów, witryn sklepowych, załączników i do sterowania żaluzjami zewnętrznymi. Działanie zegara astronomicznego jest ściśle związane z cyklem wschodów i zachodów słońca. Należy wiedzieć, że zegary astronomiczne oparte na informacji o aktualnej dacie, współrzędne geograficzne miejsca i zmiana czasu w stosunku do czasu uniwersalnego automatycznie określają punkty przełączania. Użytkownik może skonfigurować czas włączania i wyłączania w zależności od zmiany czas. Istnieje możliwość jego przyspieszenia lub opóźnienia w stosunku do zachodu i wschodu słońca. Aby uzyskać dokładniejsze ustawienia włączania i wyłączania zegara, pracując w miejscach o różnych współrzędnych geograficznych, można ustalić określoną szerokość i długość geograficzną lub wybrać odpowiedni kod, który jest automatyczną współrzędną geograficzną.

Warto także wiedzieć, że funkcja przerwy nocnej, czyli dezaktywacji odbiornika kontrolowanego w określonym czasie między punktami komutacji programu, pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z poborem energii elektrycznej. Ten zegar umożliwia podłączenie wielu niezależnych obwodów.

 

Related Posts