Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu lotnictwa i awioniki stale wzrasta, dlatego coraz wyżej ceni się wykwalifikowanych inżynierów, konstruktorów oraz osoby posiadające certyfikowane umiejętności w zakresie mechaniki i budowy maszyn. Tak samo istotny w procesie powstawania nowych samolotów będzie projektant, jak również główni wykonawcy całej konstrukcji, czyli tokarze, frezerzy, spawacze oraz montażyści.

Łączenie elementów konstrukcyjnych za pomocą stopów metali

spawanie konstrukcji stalowych warszawaDynamiczny rozwój nowych technologii stopów, obróbki termicznej oraz łączenia metali z biegiem czasu zyskuje nie tylko na efektywności, ale również pozwala na obniżenie kosztów inwestycji. Inżynierowie i wynalazcy prześcigają się w coraz to nowych pomysłach wraz z każdym przetargiem, dlatego konkurencja na rynku z biegiem czasu jest coraz większa. Poza kwestiami czysto związanymi z kosztorysem ważna jest również jakość i precyzja wykonania. Do głównych rodzajów połączeń w elementach konstrukcji lotniczych możemy zaliczyć: zgrzewanie dyfuzyjne i tarciowe, lutowanie, klejenie, nitowanie, spawanie oraz połączenia typu kombinowanego. Jednymi z najnowocześniejszych technologii łączenia ze sobą poszczególnych komponentów w lotnictwie należy spawanie laserowe (LBW), niskoenergetyczne, spawy materiałów termoplastycznych z jednoczesnym użyciem wkładów oporowych oraz zgrzewanie z przemieszczeniem (FSW). Szukając specjalistów w zakresie tworzenia zaawansowanych projektów inżynieryjnych takich jak spawanie konstrukcji stalowych Warszawa oferuje szeroki zakres prac w zakresie tworzenia projektów o wyspecjalizowanym przeznaczeniu oraz wysokiej jakości wykonania.

Stosowana w lotnictwie technologia spawania laserowego znacznie podnosi wydajność realizacji całego procesu poprzez możliwość osiągania dużych prędkości podczas spawania. Ponad to spawanie typu LBW umożliwia zastosowanie połączeń dowolnego typu oraz kształtu i daje możliwość łączenia ze sobą nawet najcieńszych elementów konstrukcyjnych począwszy od materiałów o grubości 12,5-25mm.

Related Posts