W salonach optycznych można nie tylko wybrać okulary korekcyjne, ale również okulary przeciwsłoneczne wielu znanych marek. Poza tym coraz więcej salonów optycznych zawiera również gabinety okulistyczne, w których od razu można skorzystać z usług lekarskich.

Wybór oprawek oraz szkieł do okularów korekcyjnych

salon optyczny bydgoszczOsoby, które wcześniej nosiły okulary korekcyjne, zazwyczaj mają już swoje ulubione marki okularów. Dlatego należy wybierać salony, które posiadają okulary danych marek (zazwyczaj dany salon posiada od kilku do kilkunastu marek okularów). Do optyka należy udać się z receptą na okulary przepisywaną przez specjalistę okulistę. Taka recepta może zostać zrealizowana właśnie w salonie optycznym. Obecnie można wybrać przeróżne modele okularów w salonach. Popularnością cieszą się np. okulary korekcyjne z bardzo cienkimi oprawkami metalowymi i dużymi szkłami. Każdy salon optyczny bydgoszcz ma w swojej ofercie okulary wykonane z różnych materiałów. Ogólnie jeśli chodzi o oprawki okularowe, mogą być one wykonane z metalu lub z plastiku. Oprawki plastikowe są na pewno mniej trwałe, ale za to o wiele tańsze. Takie oprawki można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a oprawki okularowe metalowe mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Jeśli chodzi o dobór szkieł, tu również można skorzystać z różnych możliwości. Na pewno w salonach optycznych propozycja będzie dotyczyć szkieł plastikowych oraz szkieł szklanych.

Szkła plastikowe są solidniejsze, na pewno nie rozbiją się przy pierwszym upadku, ale za to mogą się porysować. Zarówno w szkłach plastikowych jak i szklanych dodatkiem może być antyrefleks. Jest to specjalna powłoka, która chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. O okulary trzeba też zadbać – należy je regularnie czyścić specjalnym płynem i przechowywać w etui, kiedy nie są używane.

 

Related Posts