Zabezpieczenie imprez masowych jest jedną z najważniejszych kwestii, których muszą dopilnować organizatorzy. Bezpieczeństwo osób postronnych zależy w dużej mierze od środków zapobiegawczych, które są podejmowane przez organizatorów. Teren na którym zbierają się uczestnicy wydarzenia powinien być wytyczony oraz odgrodzony.

Słupki antyterrorystyczne zapewniają dodatkową ochronę

Słupek antyterrorystycznyPrzy wejściach na teren wydarzenia często można spotkać ochroniarzy, którzy sprawdzają podręczny bagaż uczestników. Oprócz tego przy wejściach kontrolowane są dane osobowe oraz bilety. Wszystkie te środki zapobiegawcze mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników imprez masowych. Oprócz wyżej wspomnianych czynności często wykorzystywane są również zapory, które mają uniemożliwić wjazd osób niepowołanych na teren imprezy. Słupek antyterrorystyczny świetnie sprawdza się na otwartym terenie, gdzie na co dzień lub w określonych dniach przebywa dużo osób. Przykładem takiego miejsca może być chociażby rynek miasta, gdzie codziennie panuje spory ruch jeśli chodzi o mieszkańców. W wyniku napięć politycznych oraz kulturalnych może być to miejsce potencjalnego ataku terrorystycznego. W wyniku doświadczeń zebranych na przestrzeni ostatnich lat osoby odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa stosują dodatkowe środki zapobiegawcze takie jak słupek antyterrorystyczny.

Element ten pozwala zatrzymać nieupoważniony pojazd przed wjazdem na zabezpieczany obszar.  Konstrukcja tego typu elementu pozwala w określonych przypadkach zatrzymać pojazd ciężarowy, który porusza się z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Warto dodać, że ważnym elementem jest możliwość sterowania tego typu systemami. Dzięki temu w określonych przypadkach na teren mogą wjechać odpowiednie służby wspierające wydarzenie takie jak chociażby zaopatrzenie.

 

Related Posts