Obsługa parkingu może być wymagającym i przede wszystkim kosztownym zadaniem. Dostępność 24 godziny na dobę, kontrolowanie płatności czy przepustek, to wszystko wymaga zatrudnienia określonej ilości osób, zapewnienia im etatu oraz wypłaty. W dłuższej perspektywie może być tylko nie tylko kosztowne ale także męczące. W takich sytuacjach, warto zainwestować w system kontroli parkingu.

Czym jest system parkingowy?

systemy parkingoweJest to zestaw urządzeń, który kontroluje wjazd i wyjazd z parkingu oraz umożliwia automatyczne uiszczenie opłat. Każdy z systemów, może być dostosowany idealnie do potrzeb zleceniodawcy, oferując szereg możliwości personalizacji. Standardowe systemy parkingowe umożliwiają pobranie biletu przy wjeździe, co pozwala kontrolować dokładnie czas wjazdu, dzięki czemu osoba korzystająca z usługi rozliczana jest najdokładniej jak to tylko możliwe z obowiązującej taryfy parkingowej. Przed wyjazdem, opłata dokonywana jest w specjalnej maszynie, po czym korzystający z parkingu może go opuścić. Wszystkie te działania wykonujemy używając biletu, który został przydzielony przy wjeździe. W czasie tych wszystkich operacji, każdy element systemu: szlabany, biletomaty i kasy, synchronizują informacje z bazą danych, co umożliwia najszybszą wymianą informacji i zwiększa przepustowość parkingu oraz efektywność pracy.  Ponieważ systemy te są kontrolowane komputerowo, pozwala to tworzyć różne podsystemy, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie systemów naprowadzających do wolnych miejsc parkingowych, blokada poszczególnych miejsc z wykorzystaniem szlabanów lub słupków, implikacja systemów rabatowych czy abonamentów.

Systemy parkingowe zyskują coraz większą popularność. Do ich głównych zalet trzeba zaliczyć szybkość i niezawodność działania, niskie koszty utrzymania, ogromne pole personalizacji i rozwoju oraz zwiększenie efektywności pracy. W dłuższej perspektywie to wszytko pozwala zmaksymalizować zyski oraz polepszyć jakość obsługi. 

Related Posts