Właściwe przechowywanie żywności po jej wyprodukowaniu jest bardzo ważne. Tylko w ten sposób bowiem, można uchronić żywność przed przedwczesnym psuciem się. Wybierając odpowiedni rodzaj opakowania, można także ograniczyć użycie konserwantów do produkcji produktów spożywczych.

Jaką folie do maszyny rolowej wybrać?

folie do maszyn rolowychW obecnych czasach postęp technologiczny dotarł również do produkcji żywności. Dlatego też większość etapów jej produkcji, w  tym pakowanie, odbywa się w sposób w pełni automatyczny. Obecnie w tym celu używane są głównie tak zwane maszyny rolowe, a używanych w nich rodzajem opakowania są folie do maszyn rolowych. Takie folie musza spełniać pewne określone wymogi, aby użycie ich w praktyce było w pełni bezpieczne. Po pierwsze, takie folie musza być wykonane z tworzyw które mają obojętny, udowodniony wpływ na skład chemiczny żywności. Po drugiej, folie takie musza składać się z kilku warstw, przede wszystkim dlatego, aby zapewniały one odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Folia do maszyn rolowych sa jednak bardzo zróżnicowanym rodzajem opakowania. Można wiec spotkać takie, które są półsztywne, jak również całkowicie sztywne, bardzo często także takie folie są poddawane procesom laminowania. Oprócz tego, odrębną kategorią foli do maszyn rolowych jest folia wysoko – barierowa, wyprodukowana z użyciem kopolimeru EVOH. Ten rodzaj folii jest używany do pakowania najbardziej wrażliwych produktów, takich jak na przykład wędliny, które psują się bardzo szybko.

To, w jaki sposób zostaną zapakowane produkty spożywcze może mieć wpływ na ich trwałość. Wiedza o tym producenci żywności, którzy do pakownia wykorzystują jak najbardziej trwałe rodzaje opakowań. Ważne, by przy ich pomocy możliwe było również pakownie w sposób maszynowy.

Related Posts