C – 330 to niewielki ciągnik rolniczy, który ich użytkownicy bardzo sobie chwalą. Tego typu ciągniki są silne i zwrotne. Poza tym są również niezwykle odporne na warunki w jakich pracują. Także ich ewentualna naprawa nie powinna przysporzyć kłopotu nawet początkującemu rolnikowi. 

Polecane rozruszniki do niewielkich ciągników

rozrusznik do c-330Rozruszniki do ciągników mogą być z reduktorem lub bez. Traktor typu Ursus C – 330, to niewielki i bardzo wytrzymały ciągnik. Jego tzw. „bratem” jest Ursus C – 360. Jednak tego typu ciągnik przede wszystkim spala o wiele więcej paliwa, niż mała c – 330 – stka. Poza tym jest mniej zwrotny i droższy. Nie ma się co dziwić, w końcu jest większy od swego poprzednika. Rozruszniki do nich są podobne, tak samo jak inne części. Generalnie rozrusznik do c-330 można nabyć w każdym sklepie, mającym w swym asortymencie części do traktorów. Rozrusznik to część, bez której ciągnik także pojedzie, jednak aby go odpalić, potrzeba trochę sprytu. Niemniej, lepiej, aby ta część była sprawna, ponieważ często trzeba ciągnik wyłączać w trakcie pracy choćby po to, aby w razie np. zwożenia siana, inni mogli odpocząć, a ciągnik nie zużywał niepotrzebnie paliwa. Rozruszniki do ciągników są zazwyczaj wzmacniane i z reduktorem. Niektóre mogą nie pasować do Ursusa C – 360. Wielu rolników nie zawsze przejmuje się stanem rozrusznika, ponieważ uważają, że świetnie sobie bez niego poradzą. W końcu jest on potrzebny tylko do uruchomienia maszyny. Ale, nie jest to poprawne myślenie.

Każda maszyna wymaga aby jej części były jak najbardziej sprawne. Szczególnie maszyna rolnicza, która jest przecież potrzebna do prac polowych. A przecież prace polowe uzależnione są od pory roku i czynników atmosferycznych. Dlatego ważne jest, aby maszyna była sprawna. 

Related Posts