Powodów by kochać drewno, jest naprawdę wiele. Jest ono stworzone przez naturę, czyli przede wszystkim ekologiczne. Jest trwałe i piękne. Jednak, jak o wszystko inne, o drewno trzeba dbać. Regularna konserwacja i zabezpieczanie uchronią je przed szkodliwymi czynnikami przez wiele lat.

Jak prawidłowo zabezpieczyć drewno olejem Osmo

zabezpieczający olej osmoNiezabezpieczone drewno niestety posłuży nam nieco krócej. Drewno bez zabezpieczenia nie jest odporne na wilgoć ani czynniki biologiczne. Jednak jest tak ciepłe i łatwe w obróbce, że ludzie nie rezygnują z tego materiału tylko po prostu go zabezpieczają. Nie jest to ani trudne, ani niebywale drogie. Trzeba tylko o zabezpieczeniu pamiętać. Sama na sobie, a raczej na własnym tarasie, to sprawdziłam. Ktoś mi polecił, nie pamiętam już kto, zabezpieczający olej osmo. Poleciałam do sklepu, kupiłam, dałam mężowi by pomalował. Nasz taras po tylu latach wygląda nadal świetnie. Pamiętam, że pan w sklepie powiedział mi, że może mi dać coś tańszego. Odmówiłam wtedy. Nie chciałam czegoś najtańszego tylko najlepszego. Nie znalazłam firmy osmo. Po prostu zaufałam osobie, która mi wtedy o tym oleju wspomniała. Ale jak to było? Nie pamiętam. Dziś mogę porównać mojego tarasy wtedy i dziś. Olej miał go zabezpieczyć przed promieniami UV i mu się to udało. Czy inne oleje to potrafią? Nie wiem. Ani ja ani mąż od tamtej pory nie zmieniliśmy osmo na inna firmę, bo po co zmieniać coś co jest dobre? Moja babcia powiadała, że lepsze jest wrogiem dobrego. Nikogo jednak nie namawiam, bo mi na tym nie zależy. Mój taras jest zabezpieczony i taki był cel.

Lubię dobrą jakość, bo daje mi poczucie bezpieczeństwa, a to jest dla mnie najważniejsze. Nie ta rzecz, którą chcę ochronić, ale to co mi ta rzecz daje. To tak jak z moim mężem. Na niego nigdy nie poskąpię, bo chce by był ze mną zawsze!

 

Related Posts