Pogotowie hydrauliczne bardzo często w swojej ofercie posiada wysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji. Metoda ta pozwala pod wpływem bardzo silnego strumienia wody, który został wytworzony przez pompę wysokociśnieniową usunąć wszelkie zabrudzenia, które powstały w rurze. Usuniemy w ten sposób tłuszcze oraz piasek, a także żwir i inne odpady blokujące swobodny przepływ ścieków.

Gdzie najczęściej stosuje się metodę ciśnieniową?

wukoMetoda ciśnieniowa najczęściej wykorzystywana jest w głównym odpływie z budynków lub w odcinkach kanalizacji pomiędzy studzienkami. Samochody dzięki swoim niewielkim gabarytom są w stanie wykonać czyszczenie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej w różnych halach produkcyjnych, a także magazynach. Metoda ta wykorzystywana jest również do czyszczenia kanalizacji w domach jednorodzinnych oraz domach wielorodzinnych. Wuko za pomocą bardzo silnego strumienia zrywa ze ścianek rur wszelkie nieczystości, które wypłukiwane są do specjalnej studni rewizyjnej albo od razu do szamba. Dzięki temu, że cały osprzęt zamontowany jest na małym samochodzie dostawczym, to może on wjechać w różne miejsca, które niedostępne są dla większych samochodów dostawczych. Dlatego takie pojazdy bez problemu mogą wyjeżdżać przez stare i małe bramy kamienic, a także do podziemnych parkingów. Metodą to możemy również bardzo szybko wyczyścić separatory tłuszczu oraz separatory ropopochodne. Wąż wysokociśnieniowy posiada długości nawet 80 m, więc jest w stanie wyczyścić bardzo długie odcinki kanalizacji.

Metoda ciśnieniowa jest również idealna do czyszczenia kanalizacji, które posiadają wady konstrukcyjne albo miejscowe załamania spadku. W takich kanalizacjach bardzo często ścieki zamiast swobodnie przepłynąć, zalegają na uszkodzonym odcinku i tworzą osady, które zamieniają się w twarde korzenie. Wtedy może pomóc tylko wysokociśnieniowa metoda czyszczenia rur.

 

Related Posts