Wybierając płyty poliwęglanowe, należy zwrócić szczególną uwagę na ich gabaryty. Istnieją różne rozwiązania wymiarowe, z których można skorzystać. Producenci prześcigają się w ofertach i oferują coraz to nowsze rozwiązania.

Parametry płyt poliwęglanowych a ich cena

poliwęglan komorowy - producentDzięki temu płyty poliwęglanowe można dopasować do konkretnych potrzeb i wcale nie trzeba poddawać ich wcześniejszej obróbce. Wymiary płyt poliwęglanowych mogą być bardzo różne – najmniejsze płyty mają około 0,5m, a największe nawet 13m. Oczywiście można też wybrać różną grubość płyt poliwęglanowych w zależności od potrzeb. Na polskim rynku dostępne są płyty poliwęglanowe, których minimalna grubość wynosi ok. 0,75mm, a są też takie, których grubość wynosi aż 30mm. Znaczenie ma tutaj też to, czy wybieramy płyty poliwęglanowe komorowe czy lite. Każdy poliwęglan komorowy – producent ma do zaoferowania płyty w różnych wersjach kolorystycznych. Kolory idealnie współgrają ze światłem, dzięki czemu można tworzyć naprawdę ciekawe konstrukcje zadaszeń. Najczęściej oferowane są płyty bezbarwne i szare. Te płyty należą też do najtańszych i są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Płyty poliwęglanowe lite są najczęściej nieco droższe niż płyty wykonane z poliwęglanu komorowego. Jeśli chodzi o płyty wykonane z poliwęglanu komorowego, to na ich cenę będzie wpływać też liczba komór. Im więcej komór będzie znajdować się w płycie, tym więcej za nią zapłacimy. Grubość płyt poliwęglanowych komorowych może wynosić nawet 32mm.

Płyta o grubości 10mm, która posiada cztery komorowy i wymiary 2x6m będzie kosztować około 150 zł. Płyta o grubości 25mm z pięcioma komorami o takich samych wymiarach będzie już droższa – klient musi za nią zapłacić około 360 zł. Niemniej jednak w porównaniu ze szkłem jest to materiał znacznie tańszy.

Related Posts