W dzisiejszym świecie ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę jak ważne jest odpowiedzialne kupowanie oraz oszczędzanie żywności dlatego na wszelkie sposoby starają się przedłużyć datę ważności kupionych produktów aby w przypadku utraty ich ważności nie wyrzucać do śmieci. Najczęściej w tym celu stosowane są pakowarki próżniowe.

Działanie oraz funkcje pakowarek komorowych

pakowarki próżniowe komoroweSprzęty przeznaczone do tego rodzaju przechowywania żywności możemy podzielić na pakowarki próżniowe komorowe oraz pakowarki bezkomorowe. Chciałbym się jednak skupić na pakowarkach komorowych, które posiadają kilka bardzo ciekawych funkcji. Tego typu urządzenie działa w bardzo prosty sposób produkt zapakowany w specjalną folię układa się w komorze która po zamknięciu wieka generuje próżnię jednocześnie odsysając całe powietrze znajdujące się w komorze. Po odessaniu powietrza specjalna teflonowa stopa zgrzewa folię jednocześnie zabezpieczając ją przed ponownym dostaniem się powietrza. Po ukończeniu obydwóch procesów wieko otwiera się automatycznie. Dodatkową funkcją spotykaną w tego typu pakowarkach jest usuwanie wilgoci, po przez podniesienie temperatury panującej w komorze. Tego rodzaju pakowarki stosowane są w miejscach w których proces pakowania musi odbywać się trwale, na bieżąco i kilkadziesiąt razy dziennie. Coraz częściej spotykane w restauracjach natomiast powszechnie używane w branży przetwórczej lub miejscach w których higiena oraz zachowanie świeżości produktu jest sprawą priorytetową. 

Pakowarki komorowe coraz częściej są w pełni automatyzowane z podajnikiem foli dzięki czemu cały proces odbywa się bez ingerencji człowieka. Dzięki czemu cały proces może odbywać się jeszcze szybciej i sprawniej. Pakowarki cały czas są unowocześniane dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w warunkach gospodarstwa domowego. 

Related Posts