Mieszkania na naszym osiedlu były bardzo stare i na ogół wymagały generalnego remontu. Nasze nie było żadnym wyjątkiem, gdyż do wymiany i odrestaurowania było tam niemal wszystko, zwłaszcza przestarzała instalacja grzewcza. Jako że na naszym osiedlu nie było stałego dostępu do ciepłej wody, w mieszkaniach zamontowane były piece gazowe, zajmujące zdecydowanie za dużo przestrzeni.

Nowoczesny podgrzewacz przepływowy do prywatnego mieszkania

podgrzewacz wody przepływowy do łazienkiUkład mieszkań nie był zbyt dobrze przemyślany, gdyż łazienki w bloku były tak małe, iż piec grzewczy zajmował niemal połowę przestrzeni, a poruszanie się w ciasnym pomieszczeniu było niemal niemożliwe. Z tego powodu, owy piec był jedną z pierwszych rzeczy które zdecydowałem się usunąć, zamiast niego montując podgrzewacz wody przepływowy do łazienki. Zalety ogrzewacza nad piecem były oczywiste. Przede wszystkim, ogrzewacz był wielkości co najwyżej dużej książki, a zamontowany na ścianie tuż nad kranem nie zabierał miejsca w ogóle, w przeciwieństwie do masywnego pieca. Nie pobierał również prądu w tak zastraszających ilościach, bo działał wyłącznie w momencie odkręcenia zaworu, i nie potrzebował zasilania by ogrzewać zbiornik wodny. Jednocześnie, użycie ogrzewacza eliminowało irytujący problem nagłego wyczerpania ciepłej wody, co było ogromnym udogodnieniem, i bardzo skutecznie zastępowało do ciągu miejskiego.

Podgrzewacz był tym wygodniejszy, iż bez większego wysiłku można było go zamontować do już istniejącego ciągu zamiast bojlera czy pieca, i wystarczyło tylko połączyć go z ciągiem i podłączyć do źródła zasilania, by mógł działać. W porównaniu do cen pieców grzewczych, ceny podgrzewaczy były tak nieznaczne, że były obecnie niemal podstawowym zamiennikiem niewydajnych, prądożernych urządzeń grzewczych.

Related Posts