Wiele osób, które odwiedza sklep odzieżowy, nie wie, jak wygląda ta praca od kuchni. A jest bardzo stresująca! Wykonuję ją i doskonale wiem, jak to jest mieć ciężki dzień. Choć klienci myślą, że praca ekspedienta polega tylko i wyłącznie na obsłudze klienta, pomocy w doborze ubrań czy obsłudze kasy fiskalnej, nic bardziej mylnego.

Kontenery do przewozu rzeczy

rollkontenerObowiązków jest dużo więcej. Bardzo dużo czasu pochłaniają rzeczy związane z zaopatrzeniem sklepu. Wszystkie towary muszą być z aktualnej kolekcji, eksponowane w sposób, który będzie zachęcał klienta do dokonania zakupu. Wygląd manekinów czy wystawy jest owocem pracy dekoratorów, którzy stają na rzęsach, żeby stworzyć przestrzeń atrakcyjną wizualnie. Ubrania, które nie zostały kupione bardzo, często trzeba transportować do magazynu. Pomocny w tym działaniu jest rollkontener. Można z łatwością wrzucić do niego ubrania, a dzięki kółkom prace te przebiegają szybciej. Najczęściej korzystamy z modelu zamykanego, którego budowa uniemożliwia dostanie się do środka przez osoby postronne. Na ściankach jest możliwość zamontowania specjalnych plomb, które są także dodatkowym zabezpieczeniem. Są bardzo wytrzymałe i przez to niezawodne. Wynika to z ich konstrukcji, większość elementów jest wykonana ze stali nierdzewnej ocynkowanej. Plastikowym elementem są kółka, które umożliwiają przemieszczanie się i nie wydają przy tym głośnych dźwięków, co jest istotne dla osób pracujących w zespole, pod presją czasu np. podczas zmieniania ekspozycji wystawy.

Praca w sklepie odzieżowym obejmuje dużo zajęć, czego efektem finalnym jest ładna ekspozycja. Choć klienci zazwyczaj nie doceniają i bardzo często utrudniają moje codzienne obowiązki, to jednak lubię to, że pracuję w modzie. Zawsze interesowały mnie ubrania, więc robię coś zgodnego z moją osobowością. 

Related Posts