Żyjemy w takim klimacie, w którym niestety nie jesteśmy w stanie obejść się bez stosowania systemów grzewczych. Koniecznością jest wykorzystywanie najróżniejszych urządzeń, których zadaniem jest podnoszenie temperatury w pomieszczeniach. W domach najczęściej korzystamy z urządzeń, które opierają swoje działanie o konwekcję. Natomiast w przypadku hal przemysłowych już takie ogrzewanie nie będzie skuteczne.

Sprawdzone promienniki na podczerwień

promiennik ciepłaOgrzewanie hal przemysłowych to naprawdę spory problem dla wielu przedsiębiorców. Hale te często mają bardzo dużą powierzchnię i na ogrzanie czeka ogromna ilość metrów sześciennych powietrza. Jednak trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że nowoczesne metody grzewcze często nie opierają się na ogrzewaniu powietrza. Przykładem urządzenia, które działa zupełnie inaczej jest promiennik ciepła wykorzystujący fale podczerwieni. Promienniki tego typu to urządzenia dysponujące naprawdę dużą mocą. Stosować promienniki możemy zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i tych półotwartych. Szczególnie często stosowane ostatnimi czasy są promienniki gazowe. Urządzenia te posiadają przyłącza do tego by zamocować w nich butlę gazową. Dzięki temu taki promiennik jest niezależny od jakiegokolwiek okablowania. Możemy go wszędzie ze sobą zabierać i będzie on spełniał swoje zadanie zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Wiele nowoczesnych promienników jest stosowanych również w domach.

W budynkach mieszkalnych podczerwień również świetnie się sprawdza. W szczególności zaznaczyć tutaj trzeba fakt, że przy ogrzewaniu podczerwienią nie dochodzi do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu. Natomiast ogrzewane jest wszystko inne co się w pomieszczeniu znajduje. Również osoby przebywające w pomieszczeniach gdzie zamontowany jest promiennik bardzo szybko odczują ciepło.

 

Related Posts