Jest wiele firm, które zajmują się profesjonalną budową dachów. Taka firma potrzebuje tylko projektu architektonicznego, by wykonać dach. Architekt musi zawrzeć w projekcie wszystkie najważniejsze informacje. Wybór kształtu dachu oraz jego pokrycia uzgadniany jest oczywiście z właścicielami budynku.

Dachówki ceramiczne i cementowe montowane na dachach spadzistych

dachy tworzone w otwockuDuże domy posiadają zazwyczaj dachy wielospadowe. W małych domach jednorodzinnych budowane są raczej dachy kopertowe lub dwuspadowe. Takie dachy można pokryć różnymi materiałami. Coraz rzadziej stosuje się np. papę, która jest dobrym materiałem termoizolacyjnym. Niemniej jednak papa nie wygląda zbyt estetycznie, chyba że jest niewidoczna, bo montuje się ją na dachu płaskim. Zdecydowanie częściej wybierane są dzisiaj takie pokrycia dachowe jak dachówki. Jeśli chodzi o dachy tworzone w otwocku, większość z nich ma pokrycie wykonane z dachówek. Oczywiście nie wszystkie dachówki są takie same. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których wykonywane są dachówki. Popularne są dachówki ceramiczne, dachówki cementowe i inne. Jeśli chodzi o dachówki ceramiczne, to te bardzo często stosowane są na dachach spadzistych. Ich główną zaletą jest bardzo dobre odprowadzanie wody z dachu. Dzięki regularnemu odprowadzaniu wody deszczowej z dachu, dach jest zdecydowanie bardziej trwały.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że zarówno dachówki ceramiczne jak cementowe należą do pokryć ciężkich i wymagają solidnego podparcia. Dachówki można zakupić w wielu różnych kolorach. Na rynku dostępne są dachówki czerwone, ceglaste, brązowe, antracytowe, czarne. Można kupić dachówki matowe, z połyskiem oraz dachówki półmatowe. W ofertach znajdują się również blachodachówki. Dachówki mają zapewnić nie tylko ciepło, ale również komfort i bezpieczeństwo.

Related Posts