Odpowiedni zabezpieczone kable są podstawą  bezpiecznej i fachowej instalacji elektrycznej. Odpowiedni dobór końcówki kablowej zależy od siły napięcia, kształtu przekroju instalacji. Zaciśnięcie końcówki elektrycznej na odpowiednią długość powinno odpowiadać części końcówki rurowej.

Elementy wykończeniowe w przypadku kabli

Końcówki kablowe ruroweDobranie kocówek kablowych zależy od materiału, ich prawidłowe dobranie pozwala na uniknięcie awarii i uszkodzeń całego systemu. Jest to ważne i w przypadku gospodarstwa domowego, systemów elektrycznych w firmach, jak i nadrzędnych systemach elektrycznych. Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, ponieważ niepoprawne sprasowanie końcówki kablowej może uszkodzić funkcje izolacyjna i zagrażać zdrowiu, a nawet życiu osób pracujących przy takich sprzętach. Końcówki kablowe rurowe oznaczają, że forma zaprasowania ma okrągły kształt. Oprócz niego istnieją również inne modele, między innymi wyróżnia się trapezowe, owalne oraz wgniotowe. Końcówka kablowa zaprasowana nieprawidłowo, ze względu na źle dobraną formę może skutkować zawieszeniem systemu na skutek zawieszania się przewodzenia energii lub jej skokowy charakter. Szeroki wybór końcówek oraz złączek kablowych pozwala na profesjonalne połączenie przewodów i zakończenie żył. Końcówki rurowe są jednymi z najpopularniejszych końcówek, które są oferowane klientom na rynku, zarówno w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Materiał, z którego są wykonywane to głównie miedź oraz aluminium. 

Oprócz zaprasowywana, wykończenie może zostać również zlutowane i przycięte. Jeżeli nie jesteśmy pewnie, którą z metod wybrać, należy zasięgnąć rady specjalisty. Zabezpieczyłem swoje kable właśnie za pomocą końcówek rurowych, zarówno w swojej firmie, jak i domu rodzinnym. Dzięki temu mam spokojną głowę i nie muszę obawiać się ewentualnego zwarcia. 

Related Posts