Niektóre osoby nie potrafią się zdecydować, czy wolą nosić soczewki kontaktowe czy może tradycyjnie – okulary korekcyjne. Na pewno soczewki kontaktowe zajmują nieco więcej czasu – zwłaszcza na początku korzystania z nich. Niemniej jednak, są one znacznie wygodniejsze niż okulary korekcyjne.

Koszty noszenia soczewek kontaktowych

szkła kontaktoweSoczewki są praktycznie niewyczuwalne w czasie noszenia – oczywiście jeśli są dobrze dobrane. Najlepiej wybrać się do okulisty, który wykona komputerowe oraz klasyczne badanie wzroku. Dzięki temu okulista będzie mógł dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe dla danej osoby. Uważa się, że pierwsze soczewki powinno się zakładać właśnie w obecności okulisty, który poprawi wszelkie błędy i powie, jak robić to profesjonalnie. Jakby nie było, szkła kontaktowe są ciałem obcym, które znajduje się w oko. Jak każde ciało obce, również soczewka kontaktowa może wywołać przeróżne reakcje i doprowadzić do uszkodzenia narządu wzroku. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, kiedy soczewki są źle zakładane i zdejmowane. Najczęściej w takiej sytuacji pojawia się zapalenie spojówek – oczy zaczynają łzawić, szczypią i na dłuższą metę nie da się wytrzymać w soczewkach. Z doborem soczewek jest tak samo jak z wybieraniem butów dla siebie. Soczewki mają różne rozmiary i mogą być wykonane z wielu materiałów. Na rynku każdy może znaleźć idealne soczewki dla siebie. I wcale nie muszą być one drogi. Koszt dzienny noszenia soczewek może wynosić tylko kilkadziesiąt groszy.

Są też oczywiście znacznie droższe soczewki, wykonane z lepszych materiałów. Okuliści często wliczają pierwsze soczewki w cenę wizyty. Do tego można liczyć na takie dodatki jak płyn do soczewek czy kropelki do oczu. Noszenie soczewek wcale nie jest kłopotliwe, a co najważniejsze – soczewki nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności.

Related Posts