Nowa działka wymagała jeszcze dość sporo pracy, by doprowadzić ją do idealnego wyglądu. Przede wszystkim, brakowało mi na niej miejsca do parkowania samochodu, gdyż przypadkiem zapomnieliśmy o garażu w trakcie projektowania domu. Nie uśmiechało mi się jednak pozostawiać samochód całkowicie pod gołym niebem, zwłaszcza jesienią.

Metalowa wiata garażowa

wiata na samochódNajlepszym rozwiązaniem było więc postawienie tymczasowego garażu blaszanego na posesji, który rozwiązałby problem miejsca do pozostawienia samochodu. Podczas poszukiwań dobrej konstrukcji garażowej moją uwagę przykuła metalowa wiata na samochód, pozornie niewiele różniąca się od standardowego garażu blaszanego, aczkolwiek od takowego znacznie wygodniejsza. Wiata była składana niemal w identyczny sposób jak blaszany garaż, opierając się na metalowym szkielecie do którego mocowane były ściany, aczkolwiek w przeciwieństwie do zwykłego taniego garażu była wyposażona fabrycznie w aluminiową rolowaną bramę, kontrolowaną zdalnie za pomocą pilota. Sama wiata mogła być bezproblemowo dopasowana do wielkości samochodu i posesji na której miała być postawiona, a ściany były dostępne w bardzo różnorodnych odmianach, od standardowych, po wersje posiadające okna czy drzwi. Wiata tego rodzaju mogła więc być stałym miejscem parkingowym, jak również służyć do jakiegokolwiek innego celu w momencie gdy nie była ona już potrzebna do pozostawiania w niej samochodu.

Mogła być wyposażana w wiele różnych udogodnień, dzięki którym użytkowanie wiaty stawało się łatwiejsze, a samochód znacznie bezpieczniejszy. Możliwość podłączenia oświetlenia czy zasilania, jak również systemu wentylacji były bodaj najbardziej wyeksponowanymi z owych zalet, choć równie przydatne okazywały się systemy drenażu i odprowadzania wody.

Related Posts