Czasami szukamy dość daleko pięknych miejsc, idealnie nadających się na wypoczynek. Okazuje się jednak często, że te miejsca są bliżej, niż myślimy. Niedawno miałam okazję po raz pierwszy odwiedzić miejscowość, o której słyszałam bardzo dużo od wielu lat. Jest wieś, przystosowana typowo pod turystów, położona nas pięknym jeziorem.

Udane wakacje w Skorzęcinie

nocleg - SkorzęcinMieszkam w Poznaniu i moi rodzice oraz znajomi często wyjeżdżali na krótszy lub dłuższy wypoczynek do wsi położonej nad malowniczym jeziorem. Wieś ta jest dobrze znana w całym kraju, a nazywa się Skorzęcin. Nigdy nie byłam wielkim zwolennikiem spędzania urlopu nad jeziorem. Pewnie dlatego, że nigdy nie wybrałam się na taki dłuższy wyjazd. Zawsze pierwsze miejsce miało morze albo góry. W zeszłym miesiącu, jednak, ze względu na piękną pogodę i długi weekend znajomi wyciągnęli mnie do wspomnianej wyżej miejscowości. Z racji tego, że był to spontaniczny wyjazd, musieliśmy z dnia na dzień znaleźć jakiś nocleg – Skorzęcin na szczęście ma bogatą bazę noclegową. Udało nam się wynająć całkiem przytulny, drewniany domek, mieszczący się praktycznie kilkaset metrów od jeziora. W Skorzęcinie zaskoczyło mnie to, że został tam stworzony zamknięty ośrodek wypoczynkowy, obejmujący ogromną przestrzeń. Jest tam mnóstwo domków, niedużych hoteli i innych kwater, łącznie z polami namiotowymi i campingowymi. Panuje tam radosna atmosfera. Jest to idealne miejsce dla każdego, kto lubi dobrze się bawić na wakacjach i nie przeszkadzają mu tłumy ludzi.

W tym roku przekonałam się do kilkudniowego wypoczynku nad jeziorem. Znajomi wyciągnęli mnie do popularnej miejscowości turystycznej, jaką jest Skorzęcin. Bardzo mi się tam spodobało. Poznałam mnóstwo ludzi i miałam okazję wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody.

Related Posts