Catering okolicznościowy jest oddzielną gałęzią branży cateringowej. Catering okolicznościowy jest związany z organizacją imprez. W branży cateringu wyróżniamy jeszcze takie specjalizacje jak: catering obiadowy, catering dietetyczny. Te różnice nie są jednak jeszcze na polskim rynku usług cateringowych uwidocznione. Większość firm specjalizuje się w cateringu uniwersalnym. 

Specyfika cateringu okolicznościowego

najlepszy catering okolicznościowy w ToruniuCzym się charakteryzuje catering okolicznościowy? Nie można dokładnie sprecyzować tego pojęcia. Na catering okolicznościowy składa się wiele elementów. Nie można także jasno także określić, jakie menu można przypisać cateringowi okolicznościowemu. Catering okolicznościowy składa się: z menu koktajlowego, obiadowego oraz ślubnego. Wszystko zależy rodzaju imprezy okolicznościowej. Najlepszy catering okolicznościowy w Toruniu oferuję małe rodzinne firmy. Na rynku toruńskim działa bardzo dużo firm mających wieloletnie doświadczenie w cateringu. Wiele z tych firm działa nie tylko na rynku cateringowym, ale także na rynku organizacji imprez. Większość toruńskich firm cateringowych są to małe firmy. Bardzo często firmy cateringowe są prowadzone nawet przez studentów. Koszty otwarcia firmy cateringowej są bardzo małe. Zdarzają się firmy cateringowe działające w mieszkaniach i korzystające ze zwykłej kuchni domowej. Otwarcie firmy cateringowej nie musi się wiązać z dużymi nakładami finansowymi. Małą firmę oferującą catering okolicznościowy można prowadzić w domu. 

Toruń jest miastem kulturalnym, a więc popyt na usługi cateringu okolicznościowego jest bardzo duży. Catering okolicznościowy obsługuje imprezy masowe, imprezy firmowe oraz eventy. Wyróżnia się także catering ślubny, który też jest częścią cateringu okolicznościowego. Catering jest bardzo dynamicznie rozwijającym się sektorem usług. Popyt na usługi cateringowe stale rośnie.                      

Related Posts