Wśród urządzeń podlegających nadzorowi UDT znajdują się tak zwane hakowce, czyli pojazdy specjalne służące do przewożenia dużych kontenerów, na przykład z odpadami. System kontenerowy w branży odpadów nie jest nowością i ulega stałemu rozwojowi.

Rodzaje urządzeń hakowych

Urządzenie hakoweTransport kontenerów o różnej pojemności jest dziś w pełni zautomatyzowany. Produkcja przystawek siłowniczych do transportu pojemników odbywa się w sposób zunifkowany tak, by ich montaż był możliwy na wszystkich typowych podwoziach pojazdach ciężarowych. Urządzenie hakowe jest dobierane i montowane w zależności od potrzeb. Przystawka taka przeważnie składa się z ramienia kątowego łamanego wraz z głównym siłownikiem, który stanowi podstawową część napędową maszyny. Montuje się tu też szerokie rolki zapewniające stabilność prowadzenia pojemnika lub kontenera. Rama zabudowy dźwigowo-hakowej wykonana jest z wysokogatunkowej stali zapewniającej solidność konstrukcji nawet przy wielkiej ilości powtórzeń tych samych czynności z użyciem wielotonowych ładunków.Najpełniej zastosowanie tych urządzeń. Sterowanie maszyną odbywa się z wnętrza kabiny. Ważne są też uszczelnienia siłowników hydraulicznych oraz rozdzielacz hydrauliczny i blokada. Najlepiej jest zainwestować w podzespoły renomowanej firmy, by uzyskać pewność jakości. Całość urządzenia posiada światła obrysowe jako pojazd o nietypowych gabarytach. Konstrukcja stalowa jest  poddawana skomplikowanym procesom przedłużającym wytrzymałość i trwałość maszyny, finalnie powlekana jest specjalną farbą.

Podczas malowania używany jest system palety kolorystycznej RAL, co wyklucza nieporozumienia podczas zamówień maszyn. Każdy zestaw, jako urządzenie z siłownikiem wielkiego obciążenia, podlega dokumentacji i kontroli technicznej UDT.

Related Posts