Odpowiedni sprzęt wybrany do wydruków sublimacyjnych przekłada się na ich jakość oraz staranność wykonania. Jeżeli dotychczas nie mieliśmy styczności z taką formą wykonywania wydruków, warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie maszyny warto zakupić, aby efekt był jak najlepszy.

Korzystamy z druku sublimacyjnego

druk sublimacyjny maszynaWykonywanie druków metodą sublimacji wiąże się z koniecznością posiadania dwóch rodzajów maszyn, takich jak ploter oraz kalander. Jeżeli interesuje nas starannie wykonany druk sublimacyjny maszyna powinna być wysokiej jakości. Ploter atramentowy, bądź laserowy, służy do wydruku wzorów na papierze transferowym. W dalszej kolejności jest on jest on wygrzewany na materiał i służy do tego druga maszyna, czyli kalander. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego ciśnienia oraz temperatury, możliwe jest wgrzewanie lub inaczej wtłaczanie wzorów na tkaniny poliestrowe. Nadruk wykonywany metodą sublimacji jest bardzo odporny na spieranie, w związku z czym metoda ta z powodzeniem jest stosowana do ozdabiania powierzchni odzieży sportowej. Nadruk sublimacyjny wniknie w powierzchnię takich materiałów i przez długi okres czasu będzie zachowywał pierwotną intensywność kolorów. Dzięki temu doskonale nadaje się do drukowania między innymi na białych tkaninach i dzianinach wykonanych z poliestru. Wydruki takimi metodami są bardzo trwałe, doskonale odwzorowują kolory, a także kształty nadruków. Najpowszechniej wykorzystuje się tą metodę na odzieży, jednak może być stosowana także na kubeczkach. Rozwiązanie to sprawdza się też na wodoodpornych ubraniach zewnętrznych, torbach, plecakach czy dużych banerów reklamowych.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby nadruk był trwały i docelowo ma być on umiejscowiony na poliestrze, warto wziąć pod uwagę  możliwość zamówienia specjalnych maszyn do wykonywania nadruków sublimacyjnych. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które umożliwia tworzenie pojedynczych egzemplarzy.

Related Posts