Zdecydowana większość z nas ma niewielki trawnik wokół domu, którego całkowita powierzchnia nie przekracza dwudziestu arów. Jego koszenie nie jest zbyt uciążliwe, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim sprzętem ogrodniczym.

Lepszy traktorek czy kosiarka?

traktorki kosiarki sklep internetowyTrawy z reguły nie trzeba siać, gdyż sama to robi i znajduje się niemalże na każdym skrawku ziemi. Jednak trzeba ją odpowiednio pielęgnować, aby nie zamieniła się w polną łąkę pełną chwastów. W tym celu należy ją systematycznie kosić na określoną wysokość. W sklepach ogrodniczych znajdziemy przede wszystkim przybory i akcesoria wykorzystywane w pracy ogrodowej, ale także profesjonalne sprzęty do koszenia trawnika. Mogą to być kosiarki elektryczne i spalinowe, podkaszarki do trudno dostępnych miejsc lub traktorki. Każdy z nich posiada nieco inne zastosowanie, choć przede wszystkim służą do koszenia. Jeżeli interesują nas traktorki kosiarki sklep internetowy będzie najlepszym miejscem na zakupy, ponieważ znajduje się w nim największy wybór modeli od różnych producentów. Do małych powierzchni są polecane kosiarki, gdyż ich wydajność i wielkość pojemnika na trawę z powodzeniem poradzi sobie z maksymalnie dwudziestoma arami. Jeżeli natomiast nasz trawnik jest znacznie wyższy, to taki sprzęt będzie mało wydajny, zatem konieczny będzie traktorek. Jest to zaawansowany pojazd z dwoma ostrymi nożami, które dodatkowo mają możliwość regulacji wysokości ścinania trawy, zatem możemy ją dowolnie wycieniować. Ponadto ma on nowej generacji silnik i wydajny akumulator.

Wyposażenie i zastosowana technologia zależy od modelu i producenta, ale z powodzeniem wystarczające są traktorki z niższej półki. Mają one podstawowe wyposażenie pozwalające na efektywne i szybkie koszenie każdego trawnika.

Related Posts