Wiele procesów chemicznych czy fizycznych, o których często uczymy się w szkole, okazuje się mieć często bardzo praktyczne zastosowanie w życiu czy naszej pracy. Nawet tak popularne nadruki na T-shirtach powstają pod wpływem procesów chemicznych.

Warszawskie sklepy z koszulkami

sublimacja na koszulkach warszawaT-shirty, które mają na sobie nadruk w postaci zdjęcia, grafiki czy napisu, są tak popularne, że często nawet nie zastanawiamy się nad techniką ich powstawania. Warto wiedzieć, że techniki nadruku na tkaninie są różne, a wśród nich szczególnie wyróżnia się sublimacja na koszulkach warszawa. Przede wszystkim całość tej techniki opiera się na procesie chemicznym. W procesie powstawania nadruku na tkaninie dochodzi do dwóch ważnych zmian: przede wszystkim barwniki użyte w danym zdjęciu czy grafice zmieniają stan skupienia na gazowy ze stałego. Drugi proces polega na działaniu na tkaninę i barwniki wysokiej temperatury. Pod jej wpływem barwniki wnikają we włókna tkaniny poliestrowej. Technika sublimacji, dzięki tym procesom, gwarantuje wysoką trwałość nadruku. Nadruk wnika głęboko w tkaninę, a nie na jej powierzchnię, dzięki czemu jest bardzo trwały i nie ściera się w wyniku używania czy prania. Ma to też walory estetyczne, które mają kluczowe znaczenie w przypadku noszonych ubrań. Ponadto sama tkanina w dotyku sprawia miłe wrażenie, bo nie ma na niej nic bezpośrednio nadrukowanego, więc koszulka nie jest sztywna. Przede wszystkim jednak jakość takiego nadruku jest rewelacyjna i pozwala dostrzec nawet drobne szczegóły.

Jeśli planujemy kupić sobie koszulkę z fajnym nadrukiem, na przykład autorskim zdjęciem, warto wybrać wcześniej odpowiednią technikę. Szczególnie polecana jest technika sublimacji ze względu na swoją trwałość, a ponadto charakteryzuje się świetną jakością. 

Related Posts