Dobra widoczność jest istotna w wielu branżach, gdyż często decyduje o bezpieczeństwie. Nie bez powodu ważne miejsca i elementy, są oznaczone za pomocą odblasków. Także idąc po zmroku blisko ulicy, trzeba mieć na sobie jakiś odblaskowy element.

Jakie są rodzaje taśm odblaskowych?

odblaskowe taśmyIdąc ulicą, z pewnością każdy z nas zauważył odblaskowe elementy, które mają nas ostrzegać lub informować. Często są stosowane w infrastrukturze miejskiej, gdzie mamy w ten sposób oznaczone przejścia dla pieszych, znaki drogowe czy linie na jedniach. Nie bez powodu się znajdują w takich miejscach, gdyż po zmroku są niezastąpione. Odblaskowe taśmy można stosować na przeróżne sposoby, ponieważ są bardzo praktyczne w zastosowaniu. Przede wszystkim są wykonane ze specjalnej, trwałej folii odblaskowej, która posiada określoną rozciągliwość. Dostępne są taśmy w różnych kolorach i teksturach oraz w kilku szerokościach. W zależności od wybranego modelu, nadaje się ona do wszycia, wprasowania lub naklejenia. Są one powszechnie wykorzystywane w oznakowaniach drogowych, w niektórych, zewnętrznych częściach motoryzacyjnych czy w reklamie. Dobrze widoczna reklama jest skuteczna, dlatego wiele osób sięga bo odblaskowe wykończenia lub akcenty, które powodują, że dany plakat, bilbord czy szyld reklamowy albo baner, staje się lepiej widoczny. Również zakłady pracy stosują taśmy w celu wydzielenia określonej przestrzeni, wyznaczenia ścieżek komunikacyjnych czy oznaczenia niebezpiecznych elementów, które mogą stwarzać zagrożenie.

Tego typu taśmy kupimy na sztuki w większości dobrych sklepów papierniczych. Nie są one drogie, bo jedna rolka może kosztować od około siedmiu do maksymalnie kilkunastu złotych. Duży wybór kolorów i rozmiarów, pozwala na dopasowanie ich do własnych potrzeb.

 

Related Posts