Poprawne przygotowanie paczki do wysyłki często przysparza problemów, zwłaszcza jeśli jej zawartość ma niestandardowy wymiar lub kształt. Najważniejsze jednak, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko uszkodzeń, które mogą wystąpić w trakcie transportu. Poza wykorzystaniem do tego celu folii bąbelkowej i amortyzujących wypełniaczy, nie wolno zapominać o prawidłowym zaklejeniu kartonu.

Cechy taśm do pakowania

taśma samoprzylepna do pakowaniaTaśmy pakowe różnią się od tych powszechnie wykorzystywanych w biurze, zwłaszcza pod względem szerokości. Aby dokładnie i mocno utrzymywać złączone ze sobą poły kartonu, muszą mieć one odpowiednie wymiary – optymalna szerokość dla średniej wielkości przesyłki to pięć centymetrów. Ponadto, nie każda taśma samoprzylepna do pakowania musi być przezroczysta. Znacznie częściej używa się tych kolorowych, zwłaszcza jasnobrązowych, o barwie zbliżonej do kartonowej. Taśmy czarne również znajdują szerokie zastosowanie w branży transportowej, na przykład w sytuacji gdy chcemy zamaskować zawartość przesyłki prześwitującą częściowo przez ochraniającą ją folię. Niezależnie od koloru czy wymiarów, taśmy pakowe powinny być jak najbardziej wytrzymałe – nie chodzi przy tym o ich grubość, lecz bardziej o rodzaj tworzywa wykorzystanego do ich produkcji. Warto wybierać artykuły sprawdzonych, uznanych na rynku producentów, co pozwoli nam zredukować ryzyko niemiłej niespodzianki w postaci rwącej się lub pękającej taśmy o nietrwałym kleju.

Taśmy pakowe używane są na szeroką skalę zarówno w przemyśle i branży handlowej, jak również w zwykłych gospodarstwach domowych. Ich uniwersalność sprawia, że z całą pewnością można je uznać za artykuły w pewnym sensie niezbędne, które powinny znajdować się w każdym domu, biurze czy firmie, zwłaszcza gdy częstotliwość wysyłania przez nas paczek jest wysoka.

 

Related Posts