Bywając na wielu kursach językowych, zauważamy obecność tablic w białym kolorze, na których możliwe jest pisanie markerami i przypinanie materiałów oraz pomocy naukowych. Tego typu tablice są niezwykle pomocne także w wielu przedsiębiorstwach, gdzie są wykorzystywane na szkoleniach oraz zebraniach zarządu i pracowników. Jakie właściwości posiadają tego typu tablice?

Tablice suchościeralne stosowane przez nauczycieli

tablica suchościeralnaPodstawową zaletą tego typu tablic jest ich ergonomia, dzięki której mogą zostać one umieszczone praktycznie w każdej sali. Tablice tego typu mogą być powieszone na ścianie lub postawione na specjalnym stojaku, który umożliwia swobodne przestawianie jej w dowolne miejsce. Tablica suchościeralna jest także wyposażana w estetyczne ramy aluminiowe i narożniki, które zapewniają sztywność konstrukcji, i pozwalają na bezproblemowe pisanie oraz przypinanie materiałów papierowych. Tablice tego typu stanowią więc idealny element wyposażenia uniwersytetów, akademii i szkół językowych. Wykładowcy i nauczyciele mogą w wygodny sposób nanosić notatki na powierzchni tablicy za pomocą markerów. Również zmywanie napisanych wyrazów oraz grafik jest bardzo proste i nie wymaga używania mokrych gąbek, jak to ma miejsce na przykład na tablicach szkolnych, po których piszemy kredą. Dzięki temu, że istnieje możliwość przypinania pomocy naukowych, tablica może służyć także jako element ogłoszeniowy w pracy, uczelni czy innej instytucji.

Tablice mogą występować w wielu wersjach. Oprócz klasycznej jednolitej spotkamy także wersje przedzielone na pół, na których po jednej stronie znajduje się powierzchnia, po której piszemy, a po drugiej tablica korkowa, na której można przypinać ogłoszenia, kartki, zdjęcia czy obrazki za pomocą pinesek. 

Related Posts