Wiele osób posiada w domach przeróżne dywany, chodniki czy wykładziny, które tak samo jak każde miejsce w domu wymaga dokładnego czyszczenia. Dywany przeważnie odkurzamy, ale bywają sytuacje, że to nie wystarczy, aby był czysty.

Czym czyścić dywan?

Pranie dywanu krakówPrzeważnie w salonach i sypianiach mamy dywany, ponieważ stanowią element dekoracyjny, ale też praktyczny. Nie da się uniknąć zabrudzeń na nim, ponieważ każdego dnia po nim chodzimy. Będzie się brudzić jeszcze szybciej, jeżeli będziemy mieli w domu zwierzęta lub małe dzieci. Większość zanieczyszczeń można wciągnąć do odkurzacza czy wytrzeć wilgotną szmatką, ale plam z błota, czerwonego wina, krwi czy z tłustego obiadu nie usuniemy wodą i mydłem. Tu będzie potrzebne pranie dywanu Kraków jest miastem, w którym działa kilka profesjonalnych firm świadczących takie usługi. Pranie wbrew pozorom nie jest takie proste, żeby pozbyć się uciążliwych plam trzeba zastosować odpowiednie detergenty, aby nie zaszkodziły jego powierzchni. W profesjonalnych pralniach dywanów cały proces składa się z kilu etapów. Przede wszystkim dywan musi zostać dokładnie odkurzony i wytrzepany ze wszelkich stałych zanieczyszczeń takich jak kurz, piach czy sierść zwierząt. Później wykonuje się test detergentów, które będzie można zastosować. Najpierw odbywa się wstępne pranie, a na trudne plamy nakładane są odpowiednie wywabiacze. Przeważnie po tym etapie dywan jest całkowicie czysty i następuje jego dokładne suszenie. Czyszczenie dywanu najczęściej zajmuje jeden dzień.

Z każdym rokiem coraz więcej osób korzysta z usługi prania dywanu, ponieważ to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń oraz odświeżenie go. Taką usługę powinno się wykonywać średnio co kilka- kilkanaście tygodni.

Related Posts