Jak stworzyć zielony zakątek na własnym balkonie? Jak uzielenić taras przy domu? Soczysta zieleń trawnika i możliwość stąpania boso po trawie nawet jeśli jedyną naszą przestrzenią zewnętrzną jest balkon, to wspaniałe doświadczenie. Możliwość stworzenia trawnika na balkonie nie jest wcale niczym niespotykanym.

Sztuczny trawnik – zieleń na metry

trawa syntetycznaZielony trawnik na balkonie stworzy niepowtarzalny klimat, który będzie namiastką własnego małego ogródka. Jest to przyjemność nie tylko dla oka. Atrakcją będzie możłiwość stąpania po miękkim i przyjemnym w dotyku trawniku. Docenią to zarówno dzieci jak i dorośli. Podstawową zaletą, jaką posiada trawa syntetyczna jest prostota w pielęgnacji. Nie jest to trawnik, który wymaga koszenia, nawożenia i podlewania, aby mógł cieszyć oko soczystą zielenią. Trawa syntetyczna będzie zielona przez cały rok, nie wymagając od nas żadnego nakładu pracy. Jedyną czynnością, jaką można wykonać od czasu do czasu, to przeczyszczenie jej detergentem w razie nadmiernego zabrudzenia. Wybór sztucznych trawników jest bardzo duży. Różnią się one odcieniem zieleni, rodzajem i wysokością włosa, a także materiałami, z jakich jest wykonany. Najczęściej wykładziny te wykonywane są z polipropylenu, z podkładem z gumy lub lateksu, co sprawia, że całość jest miękka i nie ślizga się na posadzce. Ważny jest również odpowiedni montaż trawy, zawsze zgodnie z instrukcją producenta. Podczas zakupu warto zwrócić także uwagę na to, aby wykładzina była perforowana. Zapobiegnie to gromadzeniu się wody, zapewniając jej swobodny odpływ. Wykładzina ze sztucznej trawy może być również świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie prawdziwa trawa z jakichś powodów nie chce rosnąć. Taki trawnik pod domem będzie atrakcyjną ozdobą przez cały rok.

Sztuczna trawa sprzedawana jest najczęściej w rolkach. Ceny są dość zróżnicowane, zależą przede wszystkim od grubości wykładziny. Wykładzina o długości 2 metrów, szerokości 0,5 metra i wysokości włosia ok. 7 mm to koszt już od 10 zł. Jeśli jednak planujemy trawę do ogrodu, dużo lepiej sprawdzi się wykładzina o znacznie większej grubości.

Related Posts