Początkowo prowadziłem mały warsztat samochodowy. Zatrudniałem dwóch pracowników, którzy posiadali doświadczenie i potrafili naprawiać różne auta. Części do samochodów kupowałem w jednej hurtowni, gdzie nie zawsze było wszystko dostępne od ręki. Interes jednak się kręcił.

Auto serwis z profesjonalnym oprogramowaniem

program dla serwisuPo trzech latach zdecydowanie rozbudowałem firmę. Prowadziłem nie jakiś mały warsztat, ale profesjonalny auto serwis. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że do obsługi potrzebny był mi odpowiedni program dla serwisu i taki postanowiłem stworzyć. Miałem doświadczenie w branży informatycznej, gdyż przed otwarciem warsztatu pracowałem jako webmaster dla jednej z największych firm. Wiedziałem więc doskonale jaki program był mi potrzebny. W programie musieli znaleźć się również dostawcy części, z którymi współpracowałem. Poza kontrolą pracowników, program miał służyć także do zamawiania części. Ogólnie program miał służyć do łatwego gromadzenia danych i koordynacji zleceń. Wziąłem sobie kilka dni wolnego z pracy a wszystkim zajmowali się moi pracownicy. Musiałem mieć odpowiednie warunki do tego, żeby stworzyć w pełni profesjonalny program dla obsługi mojego auto serwisu. Nałożyłem sobie dość ostry rygor czasowy, ale musiałem serwis jak najszybciej zaopatrzyć w program, żeby wszystko funkcjonowało jak należy. Już nie miałem kilku klientów a zakupów nie robiłem w jednej hurtowni. Wszystko się rozwijało i musiałem swój serwis do tego dostosować.

Dzięki mojemu doświadczeniu, które wykorzystałem, udało mi się stworzyć profesjonalny program, który w znacznym stopniu ułatwił pracę w auto serwisie. Pracownicy byli zadowoleni i szybko nauczyli się obsługi tego programu. Wszystkie dane i faktury były w jednym miejscu.

Related Posts