Wiele osób marzy o tym, aby móc zamieszkać w swoim własnym domu. Takie miejsce z pewnością pozwala nam czuć się dużo swobodniej i lepiej chroni naszą prywatność. Faktem jest jednak to, że to właśnie domy często są narażone na włamania. Trzeba zatem zamontować nie tylko dobrej jakości drzwi czy wyposażone w zamki okna. Coraz więcej osób poszukuje takich rolet, które mają więcej funkcji.

Co warto wiedzieć o roletach antywłamaniowych?

rolety antywłamanioweW dzisiejszych czasach mamy dostęp do bardzo wielu produktów, które mają zwiększać nasze bezpieczeństwo. Każdy stara się zrobić wszystko, aby czuć się komfortowo w swoim domu. Nie przebywamy w nim jednak przez cały czas, dlatego nie jesteśmy w stanie szybko zareagować na każdą sytuację. Czasem trzeba gdzieś wyjechać na kilka dni i dom stoi pusty. Staje się wtedy dużo bardziej atrakcyjny dla potencjalnych złodziei. Można jednak skutecznie uniemożliwić im wejście do naszego domu. Wiele osób kupuje rolety antywłamaniowe. Wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, który nie poddaje się uderzeniom. Takie rolety nie będą się wyginać pod wpływem nacisku ani samodzielnie nie można będzie ich zdemontować. Wyposażone są w dodatkowe rygle i zamki, które zwiększają ich sztywność. We wnętrzu profili prowadzących znajduje się wzmocnienie ze stali nierdzewnej, które zwiększa odporność rolet. Ich montażem zajmują się jedynie osoby, które mają wiedzę o doświadczenie.

Jeśli chcemy lepiej zabezpieczyć swój dom, powinniśmy wybrać takie rolety, które chronić będą nie tylko przed słońcem. Coraz chętniej kupowane są wersje antywłamaniowe. Z wyglądu przypominają wersję podstawową. Różnią się jednak tworzywem, z którego zostały wykonane i dodatkowymi elementami, które zwiększają ich wytrzymałość. Mogą być sterowne ręcznie, chociaż bardziej komfortowe jest sterowanie zdalne za pomocą pilota.

Related Posts