Nigdy tak do końca nie jesteśmy w pełni świadomi tego, co znajduje się w naszej piwnicy, czy na strychu. Niektóre pamiątki po rodzicach, czy dziadkach, mogą sprawić nam więcej radości, niż mogłoby się wydawać.

Wspaniałe sklepy z winylami

sklep z winylamiPewnego dnia robiąc porządki na strychu znalazłam stare pudło ze zdjęciami mojej prababci i babci. Przeglądając je naprawdę mocno się wzruszyłam, a łzy popłynęły mi z oczu na widok starego adaptera muzycznego, jaki odnalazłam pod zdjęciami. Pamiętam go z dzieciństwa, ponieważ należał do mojej babci, która bardzo lubiła słuchać muzyki z płyt winylowych i choć te niestety w naszym domu się nie zachowały, tak mimo wszystko postanowiłam sprawdzić, czy gramofon działa. Po zaniesieniu go do fachowców dowiedziałam się, że adapter jest w pełni sprawny, więc postanowiłam poszukać miejsca w którym znajdę również te wielkie i ogromne płyty. Po krótkich, internetowych poszukiwaniach znalazłam online sklep z winylami. Było tam niesłychanie wiele płyt z chyba każdego gatunku muzycznego. Zarówno mogliśmy znaleźć płyty jazzowych artystów, jak i hip hopowych! Moim ulubionym zespołem, jest Depeche Mode, więc kiedy zobaczyłam, że w sklepie znajdują się ich stare albumy właśnie w wersji winylowej, byłam niesamowicie szczęśliwa, że nie tylko mogę ją zakupić, ale również posłuchać w domu! Znalazłam też wielu innych wykonawców, których pamiętam z dzieciństwa i ich płyty także postanowiłam zamówić sobie.

Kiedy przesyłka dotarła do mnie po paru dniach, od razu ją rozpakowałam i włożyłam płytę do starego adaptera. Fakt, dźwięki z płyt winylowych może i nie są tak krystaliczne, jak dzisiejsze formaty mp3, ale nie zmienia to faktu, że jest w nich prawdziwa magia i czar wspomnień dzieciństwa. Polecam każdemu, kto posiada w domu adapter, taką wycieczkę w przeszłość, która pozostawia naprawdę niezapomniane przeżycia. 

Related Posts