W najnowszych czasach trendy projektowania poszczególnych elementów na zewnątrz oraz wewnątrz naszego domy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Z roku na rok dochodzą nam coraz to nowsze i bardzie atrakcyjne wizualnie techniki obróbki schodów. Z tego też powodu często stajemy przed dylematem co wybrać do naszego nowo wybudowanego domu, czy też przy zaplanowanym remoncie.

Różne typy okładzin na schody

schody z kamienia śląskW kilku ostatnich sezonach na pierwszy plan wysunęła się i pozostawała nieprzerwanie posadzka z żywicy epoksydowej i poliuretanowej oraz nowość na rynku schody z kamienia śląsk. Żywica jest dość szybkim i praktycznym materiałem, którym możemy pokryć nasze schody. Co bardzo ważne jest to materiał solidny i wytrzymały, dodatkowo charakteryzuje go nieprzemakalność. Mamy szereg różnych kolorów do wyboru – beże, granaty, biele, szarości czy w końcu klasyczną klasykę – czerń. W ostatnim sezonie pojawiło się udoskonalenie dobrzej nam znanej posadzki żywicznej tak zwany – kamienny dywan. Powstaje on i ma podobne zastosowanie i właściwości jak żywica. Różni się natomiast, przede wszystkim ceną oraz walorami estetycznymi. W dużym skrócie są to ozdobne małe kamienie zazwyczaj italskie zatopione w specjalnej masie żywicznej. Następnym materiałem godnym uwadze jest drewno – drewniane tarasy i schody ostatnio przechodziły swój renesans. Podobnie sprawa wygląda z płytkami, których rynek jest zalany różnorodności wzorów i kolorów oraz rozmiarów. Następnym najbardziej szlachetnym i chyba najstarszym materiałem na okładzinę schodów jest kamień. Kamień zawsze pasował i będzie pasować do każdego stylu jaki panuje w naszym ogrodzie.

Podsumowując dobór odpowiedniego materiału to zawsze kwestia naszego gustu oraz zasobności portfela. Pamiętajmy tylko, że ze względu na uwarunkowania geograficzne, schody z kamienia śląsk – to taki budowany must-be. Podyktowane jest to specyficznym klimatem, w którym inne materiały mogłyby nie zdać swojego egzaminu.

 

Related Posts