Mazury są jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Turyści doceniają piękne widoki i bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju atrakcji. Większości osobom mazurskie rejony kojarzą się najbardziej z rejsami na jachtach. Jednak nie jest to jedyny sposób, na aktywne spędzanie czasu na wodach mazurskich. Coraz popularniejsze stają na przykład spływy kajakowe.

Kajakami po mazurskich jeziorach

spływy kajakowe krutyniąZbliża się sezon wakacyjny, więc prawdziwe oblężenie będą przeżywały najbardziej znane kurorty. Jak co roku mnóstwo turystów pojawi się na Mazurach. Większość osób kojarzy ten rejon rejsami na jachtach. Jednak nie jest to jedyny sposób na podziwianie tutejsze natury z wody. Coraz większa popularnością cieszą się organizowane tutaj spływy kajakowe krutynią lub innymi rzekami, łączącymi ze sobą jeziora. Jak chodzi o Krutynię, to jest to bardzo malowniczo położona rzeka, na której co roku latem można spotkać mnóstwo kajaków. Na spływy kajakowe wybierają się często całe rodziny z dziećmi lub grupy przyjaciół. Wynajem kajaków nie jest drogą sprawą, a zapewnia naprawdę niesamowite przeżycia. Jest to przede wszystkim doskonały sposób na wypoczynek i regeneracje sił. Zazwyczaj takie spływy trwają jeden dzień, przez kilka godzin. Niekiedy jednak osoby decydują się na organizacje kilkudniowego wypadu, połączonego z campingiem pod namiotami. Na kajakach może pływać praktycznie każdy, nawet dzieci, ale tylko w towarzystwie dorosłych.

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych są Mazury. Wiele osób wybiera się tam na rejs łódką. Coraz popularniejsze stają się też spływy kajakowe. Możliwość pływania po rzekach łączących mazurskie jeziora, jest bardzo ciekawą formą wypoczynku. Co prawda fizycznie możemy się nieco zmęczyć. ale jest to bardzo pozytywne zmęczenie.

Related Posts