W mieście czasami spotykamy psie odchody na trawnikach, placach zabaw, a nawet chodnikach. Pies sam po sobie nie posprząta. Chociaż pozostawienie w miejscu publicznym psiej kupy nie jest szczególnie złe, dobrze jeżeli właściciele czworonogów pamiętają o swoim obowiązku posprzątania odchodów po pupilu.

Miasto zakupiło pojemniki na odchody

miejskie pojemniki na psie odchodyPrzedstawiciele władz miasta wyszły naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Na ich prośbę zakupili i zamontowali w wielu strategicznych miejscach metropolii, pojemniki o specjalnym przeznaczeniu. Sprawa była kilka razy zgłaszana i mieszkańcy szczęśliwie doczekali się w końcu reakcji ich pomysłów ze strony przedstawicieli władz metropolii. Miejskie pojemniki na psie odchody pojawiają się w często uczęszczanych miejscach. Wcześniej widywaliśmy takowe co najwyżej w parkach i w śródmieściu. W tej chwili pojawiają się na osiedlach, między blokami, coraz dalej od centrum miasta. Najbardziej cieszą się rodzice posiadający małe dzieci. Dla matek spędzających czas na placu zabaw wraz ze swoimi pociechami, psie odchody były źródłem wielu niespodzianek. Odkąd pojawiła się większa ilość specjalnych koszy i miejscami również, dystrybutory jednorazowych woreczków, wszystkim żyje się lepiej. Dodatkowo pojemniki są charakterystycznie oznaczone, różnią się od zwykłego kubła na śmieci. Widoczne z oddali, cieszą oko żywymi i jaskrawymi kolorowymi, a także niestandardowymi wzorami. Na pewno każdy przechodzień potwierdzi, że takie pojemniki stanowią chlubę miasta, w którym mają szczęście mieszkać.

Pojawienie się nowych pojemników na mapie miasta stanowczo poprawiło jego estetykę. Kolejna decyzja władz przynosząca niewymierne korzyści dla wszystkich, w tym wypadku korzyści przekraczające nawet podziały międzygatunkowe.

Related Posts