Każdy pasjonat samochodów nie tylko ma szeroką wiedzę na temat samej motoryzacji, ale także szereg umiejętności i zapał do samodzielnego utrzymywania swojego wymarzonego samochodu w świetnym stanie technicznym i doskonałym wyglądzie. Każdy pasjonat motoryzacji docenia rozwój rynku kosmetyków do mycia i pielęgnacji samochodu zarówno z zewnątrz jak i w środku, ponieważ zadbany pojazd to nie tylko sprawnie działający układ napędowy ale też wypielęgnowany lakier czy tapicerka.

Rola past polerskich  w pielęgnacji lakieru samochodowego

pasty polerskieDo niezbędników w warsztatach samochodowych, zarówno tych profesjonalnych jak i tych przydomowych, należą nie tylko płyny eksploatacyjne, narzędzia czy części samochodowe. Wygląd zewnętrzny  pojazdu jest obecnie równie ważny jak moc silnika. Poprawie tego wyglądu służą między innymi pasty polerskie. Pozwalają one usunąć mniejsze zarysowania, poprawić wygląd lakieru, zwiększyć jego połysk oraz zapobiec ponownemu matowieniu. W rękach fachowca czy żarliwego pasjonata preparaty te mogą znacznie poprawić wygląd pojazdu, a co za tym idzie, podnieść jego wartość. Pasty mają szerokie zastosowanie, ponieważ doskonale nadają się do polerowania: miedzi, chromu, mosiądzu czy niklu a także stali nierdzewnej czy narzędziowej. Bez trudu usuwają ślady rdzy, naloty, czy przebarwienia, pozostawiając wysoki połysk polerowanej powierzchni i konserwując ją. Szerokie zastosowanie past polerskich sprowadza się zatem nie tylko do motoryzacji (felgi, tłumiki, elementy silnika) ale także do innych dziedzin,w których występują elementy z wyżej wymienionych metali czy stopów, wymagające konserwacji i odrestaurowania.

Pasty polerskie występują w formach mniej lub bardziej uniwersalnych w zależności od składu. Można też spotkać różne pojemności opakowań. W większości są to mieszanki olejów naturalnych i syntetycznych, niekiedy zawierające silikon. Te najbardziej uniwersalne pozwalają na oszczędność czasu podczas prac polerskich, obiecując tak zwane „polerowanie w jednym kroku”. Nadają się  do polerowania ręcznego bądź maszynowego, przy użyciu rożnego rodzaju polerek.

 

Related Posts