Zdarza się, że w podeszłym wieku z powodu różnych wcześniejszych chorób i dolegliwości zaczynają dość często wypadać zęby. Nasz uśmiech już nie jest tak piękny jak wcześniej, a brakujące zęby powodują problemy z trawienie z tego względu, że pokarm nie został przez nas dostatecznie pogryziony. Na ratunek przychodzą specjaliści protetyki!

Piękny uśmiech dzięki protetyce 

protetyka na terenie toruniaProtetyka zajmuje się odbudową struktur zębów straconych lub zniszczonych za pomocą uzupełnienia ruchomego lub stałego. Uzupełnienia ruchome to takie, które spokojnie możemy wyjąć z jamy ustnej np.na noc i wyróżniamy protezy akrylowe, nylonowe, szkieletowe oraz acetalowe. Te ostatnie uważane są za najlepsze i najbardziej odpowiednie dla każdego rodzaju uzębienia, ponieważ umożliwiają one prawidłową pracę szczęki i żuchwy oraz są niewidoczne, gdyż mają naturalny kolor zębów pacjenta. Uzupełniania stałe to tzw. mosty, które służą uzupełnieniu kilku zębów usytuowanych obok siebie. Protetyka na terenie Torunia umożliwia wykonanie każdego rodzaju zabiegu protetycznego oraz odpowiednie do niego przygotowanie. Zabiegi są tam wykonywane bez ryzyka powodującego zaburzenia zgryzu, przeciążenia istniejącego uzębienia czy też różnego rodzaju powikłań, które mogą wystąpić po wstawieniu protezy. Każda usługa jest tam dokonywana przez profesjonalnych lekarzy posiadających niezbędne doświadczenie oraz specjalizacje z zakresu protetyki stomatologicznej. 

Dzięki współczesnej protetyce każdy może cieszyć się pięknym uśmiechem nawet jeśli w przeszłości stracił swoje uzębienie. W Toruniu jest wiele dostępnych klinik, które wykonują takiego typu usługi. Lekarze posiadają tam doskonałe zdolności manualne, dzięki czemu nasza proteza będzie idealnie wykonana i dopasowana do naszych zębów.

Related Posts