Na pokazach urządzanych zarówno przez nas, jak i przez zaprzyjaźnione ekipy, coraz częściej zacząłem spotykać się z wieloma osobami, które twierdziły iż sterowanie dronem jest dla nich zbyt trudne. Jednak po usłyszeniu odpowiedzi na pytanie o rodzaj pierwszego drona, zazwyczaj przestawałem się dziwić temu stwierdzeniu.

Łatwy w obsłudze dron dla nowicjuszy

dron dla początkującegoNajczęstszym błędem nowych osób, chcących rozpocząć zabawę z dronami jest wybór modelu z wysokiej półki, posiadającego mnóstwo skomplikowanych funkcji i bardzo trudny do opanowania interfejs kontrolera. Podczas gdy takie drony są oczywiście bardzo dobre, zwykle przebijając podstawowe modele na każdym polu, to jednak są zwyczajnie zbyt trudne do sterowania, zwłaszcza dla kogoś bez żadnej styczności z dronami. Dlatego też, wielu osobom zawsze tłumaczę iż najlepszy dron dla początkującego operatora to lekki dron wyczynowy lub najprostszy typ maszyny obserwacyjnej. Tego rodzaju drony być może nie posiadają wszystkich zaawansowanych funkcji jakie mają modele z najwyższej półki, ale są przede wszystkim bardzo proste w sterowaniu, a kontroler takich dronów nie różni się od kontrolera zwykłych pojazdów rc. Małe i wygodne w sterowaniu drony bywają również o wiele stabilniejsze i łatwiejsze w sterowaniu, pozwalając lepiej poznać zachowanie maszyn w locie, ale również ułatwić naukę zarówno podstawowych technik operowania dronem, jak i ich rozwijania i poznawania bardziej zaawansowanych i trudniejszych elementów lotu.

Proste drony bywają również o wiele tańsze niż modele z najwyższej półki, więc w połączeniu z łatwością ich pilotowania i dobrymi osiągami, są one idealnym wyborem dla początkujących operatorów. Nawet osoby z ograniczonym budżetem mogą znaleźć maszynę dla siebie, przy odrobinie szukania.

 

Related Posts