Spotykany w warsztatach samochodowych lub stacjach obsługujących pojazdy podnośnik słupkowy dwustopniowy jest bardzo przydatnym urządzeniem. Dodatkowo posiada małe wymiary i niską masę własną co ułatwia przenoszenie go i przechowywanie. Montaż i użytkowanie urządzenia zaleca się, aby wykonywać w specjalistycznych zakładach serwisowych. Ma to na celu zachowanie bezpieczeństwa.

Rodzaje podnośników słupkowych dwustopniowych

podnośnik słupkowy dwustopniowyUrządzenie do podnoszenia ciężarów powinno być tylko do tego wykorzystywane. Nie zaleca się wykorzystywać go do podnoszenia elementów na stałe oraz do przewożenia towarów. Podnośnik słupkowy dwustopniowy może unosić ciężary o masie 5 ton, 10 oraz 12. Urządzenia różnią się także między sobą maksymalną i minimalną wysokością podnoszenia. Niektóre podnośniki są w stanie podnieść ciężary na wysokość maksymalną na 500 mm (przy minimalnej wartości 220 mm), 523 mm (wysokość minimalna 208 mm), 593 mm (dla minimalnej wysokości 230 mm), lecz spotkać można też urządzenia, które podniosą ciężary tylko na wysokość 225 mm maksymalnie i 124 mm minimalnie. Koniecznie trzeba zachować zasady bezpieczeństwa stosując ten przyrząd. Najważniejszym obostrzeniem jest nieprzekraczanie dopuszczalnego obciążenia podnośnika. Ten przyrząd nie jest przeznaczony do podnoszenia ludzi czy zwierząt. Warto zwrócić uwagę na miejsce, gdzie będzie montowany podnośnik. Podłoże powinno być równe, twarde oraz stabilne.

Wszystkie zasady bezpieczeństwa stosowania podnośnika słupkowego dwustopniowego są regulowane przez przepisy Unii Europejskiej. Zatem każde urządzenie musi posiadać odpowiednie atesty dopuszczające podnośnik do użytkowania, czyli tak zwany certyfikat CE. Wtedy mamy pewność, że przyrząd został przetestowany pod względem bezpieczeństwa.

 

Related Posts