Każdy kto wybiera się do pracy może bo drodze wskoczyć na kawę do klubokawiarni. Ważne by taki kawiarnia posiadała bogaty asortyment w różnego rodzaju kawy. Kawy takie powinny być serwowane zarówno na miejscu ale również na wynos.

Klubokawiarnia a rodzaje kaw

profesjonalne ekspresy gastronomiczneNa rynku powstało wiele klubokawiarń. Takie firmy zazwyczaj podają różnego rodzaju kawy, począwszy od kawy espresso, cappuccino czy kawę latte. Kawy te mogą być serwowane z różnego rodzaju dodatkami typu ciastka lub ciastami. Dobrym wyborem i rozwiązaniem mogą być również cocktaile o różnych smakach owocowych. Takie kawiarnie również wyposażone są w darmowe Wi-Fi, telewizje na której na bieżąco puszczane są wiadomości czy sale kinowe. Jednak żadna nie będzie funkcjonować prawidłowo, jeżeli nie będą posiadały profesjonalne ekspresy gastronomiczne. Związku z tym powstaje pytanie jakie wybrać ekspres do takiej branży? Na rynku istnieje wiele rodzajów ekspresów – ekspres ciśnieniowy kolbowy, ekspres ciśnieniowy automatyczny oraz ekspres dzbankowy (kawiarka). Ekspres kolbowy polega na tym, że barista przygotowując kawę używa specjalnego narzędzia zwanego kolbą. Jest to niewielki pojemnik do którego wsypuje kawę i następnie przygniata a następnie wkłada do ekspresu. Następnie woda w wyniku wysokiego ciśnienia przepuszcza wodę przez kolbę z które powstaje pyszna i aromatyczna kawa. W przypadku ekspresu ciśnieniowego automatycznego zasada tworzenia kawy polega na tym, że u góry pojemnika umieszczony jest podajnik na kawę, który mieli daną kawę w zależności od wyboru a następnie zalewa gorącą wodą. Najtańszym i najszybszym sposobem na przyrządzenie kawy jest ekspres dzbanowy. Ekspres ten działa na zasadzie takiej, że do filtra wsypywana jest kawa a następnie zalewana gorącą wodą.

Kawa powstała z różnych maszyn ma różną smak i aromat. Ważne by wybierać takie maszyny i takie kawy które zadowolą podniebienia klienta. W tym celu warto mieć różne maszyny do tego oraz bogaty asortyment dodatkowych rzeczy, które klubokawiarnia jest wstanie sprzedać.

Related Posts