Chociaż Malwina była moją ukochaną kobietą i nie wyobrażałem sobie życia bez niej, czasami potrafiła mocno zaleźć mi za skórę. Tak było też wtedy, kiedy kupiłem jej samochód (długo bowiem narzekała, że bez samochodu jest jak bez nogi, ciężko jej się gdziekolwiek dostać na czas).

Przeprowadzenie renowacji felg

renowacja felg opoleOczywiście nie mogliśmy sobie pozwolić na kolejny nowy samochód, dlatego zakupiłem używany. Był w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnie prezentował się bez zarzutu, jednak Malwina zawsze potrafiła znaleźć coś, co było nie tak. Tym razem przyczepiła się do felg. Według niej – były uszkodzone. Znalazła lekkie, minimalne wygięcie (którego nie widać było gołym okiem!) i uparcie powtarzała, że profesjonalne odnawianie felg jest działaniem, którego nie można zaniechać. Powtarzała to dzień w dzień, że takim autem to ona nie wyjedzie na ulicę, aż w końcu uległem. Znalazłem warsztat, w którym przeprowadzana jest fachowa renowacja felg Opole jest bowiem miastem, w którym należy się przyłożyć do takich poszukiwań – profesjonalnych warsztatów samochodowych jest naprawdę niewiele. Upewniłem się, czy dany warsztat dysponuje nowoczesnym sprzętem do wyważania felg oraz wszystkimi innymi niezbędnymi narzędziami mającymi przywrócić felgom ich świetność. Gdy okazało się, że tak – oddałem samochód do tego warsztatu. Miałem go odebrać następnego dnia. Malwina postanowiła zrobić to jednak sama.

Tak bardzo była przekonana, że odnowienie felg wpłynie na estetykę auta, że nie mogła się doczekać, gdy w końcu siądzie za kierownicą swojego samochodu. Faktycznie, jakaś tam różnica wizualna była. Teraz wiem, że nawet szczegóły mają znaczenie dla wyglądu końcowego, zawsze dbam zatem o felgi każdego mojego pojazdu, a gdy trzeba – oddaję je do renowacji.

Related Posts