Większość osób tak do końca nie wie, ile kosztuje nieruchomość, w której aktualnie mieszka. Jeśli przez dłuższy czas nie zmienialiśmy miejsca zamieszkania, to taka wiedza wcale nie była nam do niczego potrzebna. Zmienia się to najczęściej wtedy, gdy chcemy sprzedać dom. Część osób po prostu porównuje podobne ogłoszenia i próbuje na tej podstawie ustalić cenę. Można to jednak zrobić w profesjonalny sposób.

Kto zajmuje się wyceną domu?

wycena domu warszawaZ pewnością większość osób przeglądających ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości mogła zauważyć, że czasem ceny podobnych domów są zupełnie różne. Jak to możliwe, skoro budynki są do siebie bardzo podobne i właściwie nie widać na pierwszy rzut oka większych różnic? Bardzo często takie rozbieżności związane są z tym, że ktoś podaje cenę, którą sam ustalił, a inna osoba korzysta z pomocy specjalisty. Wycena domu Warszawa przygotowywana jest przez rzeczoznawcę, który wie doskonale, co i ile powinno kosztować. Jeśli zatem planujemy sprzedaż domu, możemy skorzystać z jego pomocy. Dzięki temu będziemy wiedzieć dokładnie, ile warta jest nasza nieruchomość. Oczywiście w ogłoszeniu wiele osób celowo zawyża cenę dając jednocześnie możliwość negocjacji. Wtedy zazwyczaj udaje się sprzedać dom właśnie za taką cenę, jaką ustalił rzeczoznawca. Na co zwraca uwagę podczas dokonywania wyceny? Właściwie na wszystko. Ważny jest nie tylko rok budowy, ale przede wszystkim stan lokalu. Należy sprawdzić, czy dom nie będzie wymagał remontu w najbliższym czasie i czy instalacje działają prawidłowo. Ważna jest również lokalizacja nieruchomości.

Jeśli planujemy sprzedaż domu, powinniśmy najpierw wykonać profesjonalną wycenę. Będziemy mieć wtedy pewność, że żaden kupujący nie będzie mógł nami manipulować podczas dokonywania zakupu. Będziemy również wiedzieć, ile w rzeczywistości wart jest nasz majątek. Dla osób kupujących cena zawsze powinna być nieco wyższa, ponieważ możliwość negocjowania jest zawsze bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

Sprawdź także http://www.estimus.com.pl

Related Posts