Posiadanie czynnego prawa jazdy jest bardzo wygodne jeżeli mamy czym jeździć. Nawet jeżeli nie jeździmy codziennie do pracy, to dobrze móc w razie nagłej sytuacji móc prowadzić samochód. Jednak uzyskanie uprawnień nie jest takie proste.

Czego się nauczymy na kursie prawa jazdy?

prawo jazdy B - KrakówJeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z samochodem, to początki bywają trudne, szczególnie dla osób, które po raz pierwszy zasiadają za kierownicą. Zapisując się na kurs prawa jazdy, musimy się liczyć, że potrwa on minimum trzydzieści godzin, bo to są obowiązkowe do wyjeżdżenia godziny. Jeżeli chcemy się dobrze przygotować do egzaminu na prawo jazdy B – Kraków jest miejscem, gdzie instruktorzy nauczą nas perfekcyjnie poruszać się po ulicach zatłoczonego miasta. Kurs się rozpoczyna częścią teoretyczną, na której poznajemy przepisy kodeksu ruchu drogowego i zapoznajemy się z podstawowymi sytuacjami drogowymi, które mogą spotkać każdego kierowcę. Kolejną częścią jest praktyka, czyli jazdy po mieście z instruktorem. To najbardziej stresująca część, bo uczymy się nowych umiejętności, które musimy stosunkowo szybko przyswoić. Instruktor prawa jazdy nauczy nas płynnie zmieniać biegi, bezproblemowo ruszać i zatrzymywać się bez gasnącego silnika, a także pokaże nam jak parkować. Nauka na placu manewrowym polega na nauczeniu się wykonywania jazdy po łuku przodem i tyłem oraz wykonywania koperty. Najtrudniejsze na jest parkowanie samochodem osobowym, gdyż trzeba mieć wyczucie co do jego wielkości i szerokości.

Na kursie na prawo jazdy nauczymy się wszystkich niezbędnych umiejętności, które pozwolą nam zdać egzamin państwowy. Kategoria B dotyczy tylko samochodów osobowych i jest najpopularniejszą wśród kandydatów na przyszłych kierowców. Za pierwszym podejściem w Krakowie zdaje około 40% kursantów.

Related Posts