Dzieci w swoich pokojach mają mnóstwo zabawek, które rozwijają ich umiejętności manualne, motoryczne i psychiczne na wiele sposobów. Jednakże najwięcej frajdy dostarczają zabawki zasilane elektrycznie, w których dzieci mogą jeździć.

Od jakiego wieku są pojazdy na akumulator?

samochody na akumulator dla dzieciZwykłe zabawki są ciekawe i zajmują dzieciom sporo czasu, ale rozwijają w określonym zakresie. Przedmioty, którymi można zdalnie sterować lub samodzielnie jeździć, dostarczają zupełnie innych bodźców. Samochody na akumulator dla dzieci są przeznaczone dla maluchów już od trzeciego roku życia i często w zestawie mają pilot do zdalnego sterowania, dzięki czemu bez obawy można zabrać dziecko na długi spacer. Kiedy maluchowi znudzi się samodzielne kierowanie pojazdem, to rolę kierowcy może przejąć rodzic. Pilot ma zasięg nawet do kilku metrów. Samochody zasilane elektrycznie są wyposażone w mocne silniki i wydajne akumulatory, które pozwalają na nieprzerwaną zabawę nawet przez kilka godzin. Kierowanie samochodem jest bardzo proste, ponieważ potrzebna jest obsługa kierownicy i pedału gazu. Pojazdy celowo nie mają pedału hamulca, ponieważ mógłby się on mylić maluchom z pedałem gazu. Kiedy dziecko zdejmie nogę z gazu, to hamulec się automatycznie uruchomi. Do jazdy po miejskich parkach czy chodnikach, najlepiej się sprawdzają sedany w wersji cabrio, natomiast do pokonywania trenów trawiastych i kamienistych ścieżek, lepiej się sprawdzi terenowy pojazd z dużymi kołami. Oba rodzaje aut znajdziemy w atrakcyjnych cenach w sieci.

W samochodach na akumulator, dzieci choć przez chwilę mogą się poczuć jak prawdziwi dorośli kierowcy, a więc nie należy się dziwić, że tak bardzo się im podobają. Ceny takich zabawek zaczynają się już od około trzystu – czterystu złotych.

Related Posts