Mój ojciec jest właścicielem dobrze prosperującej firmy, jednak nigdy mnie nie rozpieszczał finansowo. Zawsze stawiał mi wysoko poprzeczkę i chciał, żeby do czegoś w życiu doszedł sam. Dlatego znalazłem sobie zatrudnienie na etacie i byłem dzięki temu niezależny finansowo.

Odłożenie pieniędzy na nowoczesną kierownicę 

kierownica amgKupiłem sobie po jakimś czasie używany samochód, ponieważ chciałem ułatwić sobie podróż do pracy. Zdecydowałem się na sportowe auto, które w pełni było w stanie odzwierciedlić moją osobowość. Oczywiście zamierzałem je wzbogacić w kwestii wyposażenia i na ten cel zacząłem odkładać pieniądze. Moim pierwszym planem zakupowym była nowoczesna kierownica AMG, którą planowałem zakupić jak najszybciej. Zależało mi na takiej porządnej, która sporo kosztowała, ale byłem oszczędny i potrafiłem powstrzymać się od nieuzasadnionego wydawania pieniędzy. Po trzech miesiącach miałem już tyle środków finansowych na koncie, że mogłem pozwolić sobie na nową kierownicę. Była ona nie tylko nowoczesna, ale też w sportowym stylu a to było najważniejsze. Sklep, który odwiedziłem oferował kierownice do różnych marek samochód, w tym mojej. Kolorystyka ku mojemu zaskoczeniu była dość bogata, dlatego zdecydowałem się na kierownicę w kolorze srebrnym, która idealnie współgrała z kolorystyką zegarów w samochodzie. Zapłaciłem gotówką, co nawet nie wzbudziło zdziwienia u sprzedawcy. Wszyscy znali mojego ojca, ale nikt nie wiedział, że pieniądze na kierownicę odłożyłem samodzielnie.

Byłem z siebie bardzo dumny. Ojciec chwalił się mną wśród swoich znajomych. W przyszłości planowałem tak jak on poprowadzić własną firmę i byłem na dobrej drodze, żeby ten cel zrealizować. Dużo się nauczyłem dzięki ojcu i zdecydowanie doceniłem wartość pieniądza.

Related Posts