Wracając dzisiaj z pracy po godzinie osiemnastej zauważyłem, że mam problem z silnikiem. Wyskakiwała mi ciągle kontrolka mówiąca o tym, że jak najszybciej muszę udać się do serwisu. Wiedziałem, że wiązać się to będzie z brakiem samochodu przez najbliższe kilka dni, bądź tygodni, w zależności od usterki.

Nagła potrzeba wynajmu auta

wypożyczalnia samochodów osobowych - Gdańsk

Dlatego od razu zadzwoniłem do zaprzyjaźnionej wypożyczalni samochodów osobowych prowadzonej przez mojego znajomego i zapytałem, co mają dla mnie w takiej sytuacji. Znajomy prowadzący wypożyczalnię niestety nie mógł mi zaproponować wynajmu samochodu z OC sprawcy, gdyż nie prowadził takiej działalności. Jednakże bardzo chętnie udzielił mi rabatu na wynajem długoterminowy samochodów, który bardzo mnie ucieszył, gdyż zależało mi na jak najniższej cenie wynajmu. Wypożyczalnia samochodów osobowych – Gdańsk to tylko jeden z z wielu punktów na mapie mojego miasta, który mogę odwiedzić, jeśli będę zainteresowany wypożyczeniem samochodu w dowolnej okazji. Okazja była bardzo dobra, gdyż nie posiadam już własnego samochodu przez najbliższe kilka tygodni, dlatego nic dziwnego, że zainteresowałem się wynajmem na cały miesiąc. W takim przypadku dostałem od pracownika wypożyczalni dokładną instrukcję, kiedy mam odebrać samochód i kiedy mam go oddać. W przypadku przekroczenia tych terminów będę musiał dopłacić, tak samo jak w przypadku przekroczenia ilości kilometrów, która nałożona jest zawsze przed wynajmem dla każdej osoby. Warto zawsze negocjować warunki, które określone są w umowie.

Wynegocjowałem jednakże z wypożyczalnią samochodów, że zniosą dla mnie ten limit z tego względu, gdyż odbywałem podróże służbowe na autostradach i może to ich przekonało, gdyż po takich drogach auto eksploatuje się znacznie mniej.

Related Posts