W polskim prawie podatkowym istnieje obowiązek rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej w przypadku firm prowadzących działalność gospodarczą na rzecz klientów indywidualnych, nie prowadzących działalności zarobkowej.

Jaki model kasy fiskalnej powinna mieć kosmetyczka?

kosmetyczka kasa fiskalnaPocząwszy od pierwszego stycznia dwa tysiące dziewiętnastego roku, co roku jest poszerzana lista branż, które objęte są obowiązkiem posiadania kasy w wersji online. Jest to dość nowe urządzenie, które jako jedyne posiada wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Jest ono utworzone w celu prowadzenia bieżącej kontroli nad dochodami przedsiębiorców, ponieważ kasa automatycznie wysyła każdego dnia fiskalny raport dobowy do CRK. Jeżeli pracujemy jako kosmetyczka kasa fiskalna będzie nam potrzebna od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Kasy w tej wersji mogą być stacjonarne, czyli posiadać stałe podłączenie do źródła zasilania lub mobilne, które mogą działać w dowolnym miejscu, gdyż mają wbudowane akumulatory. W salonach kosmetycznych, zakładach fryzjerskich czy w firmach remontowych najlepiej się sprawdzają małe, mobilne kasy, które mają wielkość niewiele większą od pilota do telewizora. Dzięki temu można ją bez problemu zabrać ze sobą w teren lub podejść do klienta. Kasy online mają takie same funkcję jak zwykłe kasy, z tą różnicą, że mają dużą pojemność bazy danych, ponieważ wszystkie transakcje są zapisywane w pamięci urządzenia. Potrzebuje ono jedynie ładawania baterii co jakiś czas.

Prawo przewiduje także pewne dofinansowanie dla przedsiębiorców, którzy kupują swoje pierwsze kasy fiskalne. Mogą oni jednorazowo uzyskać aż do siedmiuset złotych zwrotu  tytułu zakupu kasy. To znaczna suma, biorąc pod uwagę ceny kas.

Related Posts