Czasami osoba niepełnosprawna do pełnej zaradności osobistej i umiejętności samodzielnego wypełniania ról społecznych potrzebuje wsparcie w postaci wózka inwalidzkiego. Wybór i konfiguracja wózka inwalidzkiego dla takiej osoby to proces wymagający wsparcia profesjonalnej firmy, która zapewni mu korzystne rozwiązanie.

Wózek inwalidzki bez tajemnic dla osób niepełnosprawnych

wózki inwalidzkie sklep online

Zaprojektowanie i produkcja wózka inwalidzkiego dla danej osoby to proces dość długi i żmudny. Od tych osób wymaga się wysokiego doświadczenia i wiedzę, która w połączeniu z cierpliwością i wyczuciem podejścia do pacjenta rozwiązać najtrudniejsze sprawy. Obecnie na rynku jest wiele rodzajów wózków inwalidzkich: wózki ręczne, wózki inwalidzkie aktywne, wózek inwalidzki stabilizujący plecy i głowę, wózek inwalidzki dziecięcy, wózek inwalidzki sportowy oraz wózek inwalidzki elektryczny. Głównymi nabywcami tego typu środka lokomocji są osoby prywatne, szpitale, przychodnie oraz organizacje pozarządowe. Wózki różne typu można kupić w tradycyjnym sklepie oraz w wózki inwalidzkie sklep online. Wózek inwalidzki w dużym stopniu decyduje o możliwości zaadoptowania się do życia osoby ze stałą dysfunkcją lokomocji. Prawidłowy jego wybór i konfiguracja polega na doborze typu, wielkości geometrycznych, odpowiedniej regulacji nastaw oraz dobraniu wyposażenia opcjonalnego do wymagań określonego użytkownika. Dobrze dobrany i spasowany wózek dla danej osoby pozwoli na lata zapewnić komfortowe i bezpieczne użytkowanie.

Wózek inwalidzki wykorzystywany jest zarówno do rehabilitacji medycznej jak i społecznej. Dobry wózek musi być funkcjonalny, ale także maksymalnie dopasowany do rodzaju i stopnia niepełnosprawności użytkownika. To właśnie pozwoli na realizacje marzeń i celów jakie określił sobie człowiek. 

 

Related Posts