Pierwszą regulację okien PCV powinniśmy wykonać już po kilku miesiącach od ich zamontowania. Jest to bardzo ważne w przypadku kiedy posiadamy okna, które są duże i dość ciężkie. Niestety, ale ona już w pierwszym roku będą nam opadać i przez to trudniej się domykać oraz otwierać. Należy wówczas wprowadzić odpowiednie korekty do skrzydła okna.

Regulacja okien krok po kroku

regulacja okien pcv poznańKiedy dokonujemy regulacji okien samodzielnie, to powinniśmy dokładnie wiedzieć to, że dolne zawiasy odpowiadają za prawidłową wysokość położenie okien względem osi. Żeby poprawnie wyregulować okno powinniśmy najpierw ustawić je w pozycji uchylonej i zdjąć odpowiednią osłonkę za pomocą klucza imbusowego. Następnie w prawo lub w lewo dokręcamy śrubę regulacyjną. W ten sposób prawidłowo zostanie wykonana regulacja okien PCV Poznań to miasto, gdzie znajdziemy wielu specjalistów, którzy pomogą nam w naprawie i regulacji okien plastikowych. Jeżeli chodzi o regulację okien PCV zimą, to powinniśmy okucia dokręcić w kierunku uszczelki. Będziemy mieli wtedy zapewnioną lepszą szczelność, aby zimne powietrze nie dostawało się do środka. Jeżeli chodzi o regulację okna latem, to powinniśmy je bardziej poluzować, aby zwiększyć przepływ powietrza oraz wentylację w pomieszczeniu. Oczywiście powinniśmy tak wyregulować okno, aby nie było problemu z ich zamykaniem oraz otwieraniem. Podczas regulacji okien możemy również sprawdzić stan umocowania wkrętów oraz kondycję klamki, którą również możemy wyregulować.

Mimo iż producenci wraz z oknami dostarczają odpowiednią instrukcję, która jest czytelna, to mimo wszystko regulacja okien może być dla wielu osób skomplikowanym procesem. Dlatego wtedy możemy skontaktować się z firmą, która oferuje usługi związane z naprawą i regulacją okien, dzięki czemu wszystko zostanie wykonane prawidłowo.

 

Related Posts